- Reklama -NikeNike

Supreme tworzy zimową kolekcję z narciarską firmą Spyder

Streetwearowy brand Supreme tworzy zimową kolekcję z narciarską firmą Spyder. Nowości z tej limitowanej kolekcji pojawią się w sprzedaży już na dniach.

Amerykańska firma produkująca odzież narciarską Spyder została założona w 1978 roku przez Davida Jacobsa, zwycięzcę mistrzostw narciarskich i trenera Kanadyjskiej Narodowej Drużyny Narciarskiej w latach 50-tych i 60-tych XX wieku. Pod koniec lat 70-tych Jacobs zauważył, że na światowych torach wyścigów narciarskich dostępna jest tylko jedna marka swetrów slalomowych i poczuł, że może opracować lepszy produkt. Założył firmę zajmującą się sprzedażą wysyłkową w swojej kuchni i wkrótce rozszerzył swoją ofertę o gamę nowych propozycji.

W ciągu następnych dziesięcioleci Spyder opracowało nowe technologie. W 1994 roku firma uzyskała patent na kombinezony wyścigowe SpeedWyre, zaprojektowane w celu usprawnienia przepływu powietrza i zmniejszenia oporu powietrza. Jednak w 1997 roku – po tym, jak wielu sportowców z US Ski Team wygrało Puchar Świata w zjazdach w kombinezonach SpeedWyre – Międzynarodowa Federacja Narciarska zakazała tej technologii, twierdząc, że zapewnia ona nieuczciwą przewagę.

Spyder był oficjalnym dostawcą US Ski Team, Austrian Ski Team i Canadian Ski Team. Dzisiaj jest jedną z największych marek specjalizujących się w narciarstwie na świecie i jest znana ze swoich innowacyjnych rozwiązań.

Na potrzeby sezonu zimowego obie wspomniane wyżej marki stworzyły mini kolekcję, która obejmuje zaledwie kilka pozycji. Są to rozpinane bluzy polarowe oraz spasowane do nich polarowe spodnie. W obu przypadkach skorzystano z charakterystycznego dla marki wzoru imitującego pajęczynę. Do wyboru będziemy mieli warianty w czerni, zieleni i brązie oraz w czerwieni i kolorze niebieskim.

Do tego dochodzą jeszcze longsleeve’y oraz kominiarki w podobnym designie. Tu również mamy do wyboru trzy warianty kolorystyczne.

Wspólna kolekcja Supreme x Spyder trafi do sprzedaży do ich sklepów stacjonarnych oraz do sklepu online już 22 grudnia. Do tego czasu zapoznajcie się z poniższymi zdjęciami.

Supreme Spyder Holiday 2022 1 Supreme Spyder Holiday 2022 2 Supreme Spyder Holiday 2022 3 Supreme Spyder Holiday 2022 4 Supreme Spyder Holiday 2022 5 Supreme Spyder Holiday 2022 6 Supreme Spyder Holiday 2022 7

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: