- Reklama -NIke Air MaxNIke Air Max
Strona głównaLifestyleInneMedyczna marihuana jest już legalna w Wielkiej Brytanii

Medyczna marihuana jest już legalna w Wielkiej Brytanii

Po informacjach podanych przez BBC News medyczna marihuana będzie dostępna w Wielkiej Brytanii na receptę od jesieni bieżącego roku po tym jak tamtejszy rząd przegłosował ustawę i dopuścił ją do legalnego obrotu.

Decyzja zapadła po tym, jak Billy Caldwell, 12-letni chłopiec, który cierpi na rzadką postać epilepsji, otrzymał warunkowe zezwolenie, które umożliwiło mu leczenie medyczną marihuaną przez Departament Zdrowia Irlandii Północnej na początku tego miesiąca. Przełożyło się to na ograniczenie liczby niebezpiecznych dla niego napadów drgawkowych.

By umożliwić chorym stosowanie medycznej marihuany, rząd planuje zmienić oficjalną klasyfikację substancji. Konopie zostaną przeniesione z Listy numer 1 (leki / produkty, które nie mają wartości terapeutycznej, ale można je wykorzystać do celów badawczych ) na Listę numer 2 ( produkt ma potencjalne zastosowanie medyczne).

Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją ciężko chorych dzieci uświadomiły mi, że nasz stosunek do medycznej marihuany nie był odpowiedni. Dlatego też postanowiliśmy zweryfikować nasze założenia. W tym celu zorganizowaliśmy specjalną debatę z udziałem ekspertów” – wyjaśnił brytyjski minister spraw wewnętrznych, Sajid Javid.

 

- Reklama -Nike Air Force 1
- Reklama -NIke Air Force 1

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: