- Reklama -Air Jordan 1 Low Neutral Grey
Strona głównaLifestyleTechnologiaMicrosoft oficjalnie rezygnuje z Internet Explorera!

Microsoft oficjalnie rezygnuje z Internet Explorera!

Wszystko się kiedyś kończy, ale w przypadku Internet Explorera trwało to zdecydowanie za długo. Microsoft oficjalnie ogłosił, że zrezygnuje ze słynnej przeglądarki i to już w 2022 roku.

Informacja o końcu Internet Explorer krążyła w sieci już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz dostajemy oficjalne potwierdzenie z dokładną datą. Od 15 czerwca 2022 roku nie będzie już wspierana komputerowa wersja przeglądarki Internet Explorer.

Nostalgiczna przeglądarka internetowa była integralną częścią systemu Windows od ponad 25 lat. Był jedną z najwcześniejszych, szeroko dostępnych przeglądarek dostępnych dla przeciętnego konsumenta. Co ciekawe, do 2003 roku zdominowała rynek w ponad 95% całego wykorzystania sieci. Z czasem pojawienie się nowych, bardziej niezawodnych i bezpiecznych opcji, takich jak Google Chrome, Mozilla i Safari, sprawiło że udział w rynku spadł do absolutnego minimum.

Od 2015 roku Microsoft powoli wycofywał się z używania starej przeglądarki i rozpoczął pierwsze przejście na Microsoft Edge. W 2016 r. zakończyła się obsługa wszystkich poprzednich wersji, a platforma Microsoft 365 i inne aplikacje przestaną obsługiwać przeglądarkę IE 11 już 17 sierpnia. Ci, którzy nadal używają tej wersji, zostaną zachęceni do przejścia na Edge lub inną preferowaną przeglądarkę przed czerwcem przyszłego roku.

Jak przypomina sam Microsoft, Edge zawiera wbudowany „tryb IE” specjalnie dla tych, którzy muszą „uzyskać dostęp do tych starszych witryn internetowych i aplikacji opartych na Internet Explorerze”. To rozwiązanie będzie utrzymywane do 2029 roku, aby firmy bazujące na starszej przeglądarce mogły wdrożyć nowsze opcje.

 

- Reklama -NIKE FLEECE
- Reklama -Air Jordan 1 Low Neutral Grey

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: