- Reklama -Air Jordan 1Air Jordan 1

Microsoft ogłosił kupno Activision Blizzard!

Firma Microsoft, producent między innymi konsol Xbox, ogłosiła właśnie kupno Activision Blizzard. Ten ruch może ich uczynić trzecią co do wielkości firmą zajmującą się grami na świecie pod względem przychodów.

Zgodnie z warunkami umowy, amerykański gigant ustalił cenę zakupu na poziomie 95 USD za akcję Activision Blizzard. Stanowi to 45% premię w stosunku do piątkowego kursu zamknięcia. Przejęcie kontroli nad firmą ma się odbyć poprzez transakcję, której łączna kwota wynosi 68,7 mld USD.

Ogłaszając rekordową umowę, Satya Nadella, prezes i dyrektor generalny Microsoft, powiedział:

„Gry są dziś najbardziej dynamiczną i ekscytującą kategorią rozrywki na wszystkich platformach i będą odgrywać kluczową rolę w rozwoju platform Metaverse. Inwestujemy głęboko w światowej klasy treści, społeczność i chmurę, aby zapoczątkować nową erę gier, która stawia graczy i twórców na pierwszym miejscu i sprawia, że gry są bezpieczne, inkluzywne i dostępne dla wszystkich”.

Umowa oznacza teraz, że Microsoft miałby się stać trzecią co do wielkości firmą zajmującą się grami na świecie pod względem przychodów, po Tencent i Sony. Ponadto biblioteka Activision ma wzbogacić platformę gier Xbox i portfolio Game Pass firmy Microsoft o ekskluzywne gry i wydania. To właśnie jest w tym najważniejsze. Może to również uszczuplić portfolio gier Sony i mocno nadgryźć konkurenta PlayStation.

xbox activision blizzard

Activision Blizzard to jedno z najbardziej utytułowanych studiów gier wszech czasów. W portfolio Activision są między innymi takie gry jak Call of Duty, Warcraft, Candy Crush, Tony Hawk, a także Diablo, Overwatch, Spyro, Hearthstone, Guitar Hero, Crash Bandicoot, StarCraft, a to tylko największe z nich.

Microsoft Gaming i Activision Blizzard będą nadal działać niezależnie, do momentu gdy umowa przejdzie przez proces regulacyjny. Następnie cały zespół Activision będzie podlegać szefowi Xbox, Philowi ​​Spencerowi — w tym obecny dyrektor generalny Activision, Bobby Kotick.

Microsoft będzie teraz właścicielem 30 wewnętrznych studiów tworzenia gier.

- Reklama -air jordan 13air jordan 13

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: