- Reklama -NikeNike
ARTYKUŁ

Oto 7 streetwearowych marek, które kojarzą się z militarnym stylem

Dziś mamy dla Was zestaw ciekawych streetwearowych marek, które skupione są wokół jednego tematu jakim jest militarna stylistyka. Wybraliśmy dla Was 7 naszym zdaniem najciekawszych brandów, wokół których warto się zakręcić jeśli lubisz wojskowe barwy i rozwiązania.

Wojskowa stylistyka penetruje świat streetwearu od niemalże zawsze. Nadwyżki sprzedawane po kosztach prosto z amerykańskich magazynów sprawiły, że na ulicach pojawiała się cała masa spodni bojówek czy wojskowych kurtek.

Początki streetwearu inspirowanego militariami sięgają Nowego Jorku i okresu tuż po wojnie w Iraku. Do tego doszedł rozwój mody hip-hopowej, który tylko podkręcił zainteresowanie tego typu produktami.

military streetwear marki

W dzisiejszych czasach estetyka militarna regularnie pojawia się w kolekcjach marek streetwear. Poszczególne brandy nie tylko korzystają z krojów i przedstawiają swoje wariacje na ich temat, ale wprowadzają nawet swoje autorskie wzory kamuflażu.

Doszło już do tego, że bomberki, parki, trencze, kurtki M65, bojówki, buty wojskowe to fundamenty współczesnej mody, nie tylko streetwearowej.

Streetwear nieuchronnie czerpie inspirację z wielu źródeł i subkultur, w tym punka, surfingu, skateboardingu i japońskiej mody ulicznej. Stylistyka widoczna w modzie ulicznej to często workwear, sportswear i właśnie odzież wojskowa.

Część z brandów mody ulicznej czasami czerpie jedynie inspirację, ale jest również grupa, która oparła znaczącą część lub nawet większość swoich kolekcji na estetyce militarnej. To właśnie im poświęcamy ten artykuł.

WTAPS

Za sukcesem tego brandu stoi japoński projektant Tetsu Nishiyama, urodzony i wychowany w Tokio, w dzielnicy Shibuya. Założył on WTAPS w 1996 roku. Nazwa marki to nic innego jak inspiracja militariami. Chodzi dokładnie o wymowę – double taps. Dodatkowo jest to nazwa metody, która w wojsku pojawiła się w latach 30-tych ubiegłego wieku. Polega ona na oddawaniu dwóch strzałów w niewielkim odstępie czasu w ten sam cel. 

Zresztą nie tylko nazwa została zaczerpnięta z militarnego stylu życia. Nishiyama rozpoczął swoją przygodę z WTAPS, fascynując się chyba wszystkimi aspektami związanymi z armią. Co najważniejsze dla konsumenta, również jakość i wykonanie było utrzymane na wojskowym, solidnym poziomie. 

Aktualne i nowe kolekcje sprawdzisz pod tym linkiem, natomiast historię marki poznasz poprzez ten artykuł.

LINK DO SKLEPU

lookbook Neighborhood ss21

NEIGHBORHOOD

NEIGHBORHOOD to japoński brand założony już w 1994 roku, a za jego startem stał Shinsuke Takizawa.

Marka produkuje najwyższej jakości odzież zahaczającą o stylistykę motocyklową połączoną z tematyką militarną, roboczą, kontrkultury, a także rdzennych Amerykanów i outdooru. NEIGHBORHOOD jest obecnie uważana za jedną z najbardziej wpływowych marek współczesnego streetwearu wywodzącą się z Kraju Wschodzącego Słońca.

Aktualne i nowe kolekcje sprawdzisz pod tym linkiem, natomiast historię marki poznasz czytając ten artykuł.

LINK DO SKLEPU

lookbook maharishi ss19 pt2

MAHARISHI

maharishi to londyńska marka odzieży ulicznej, założona przez Hardy’ego Blechmana w 1994 roku. Markę definiuje estetyka „pacyfistycznego projektu militarnego”, ponieważ kamuflaż jest częstym motywem w ich projektach o wyraźnie wojskowym charakterze.

Twórca marki uwielbia naturę, a z racji tego, że wychowywał się w stolicy Anglii – Londynie, coraz bardziej zaczęło brakować mu zieleni. To właśnie wtedy zdał sobie również sprawę z tego jak ogromną rolę natura odgrywa w naszym życiu, a motyw kamuflażu to nie tylko wojna. Raczej dar współpracy z przyrodą, poprzez wtapianie się w środowisko. 

W ostatnich latach marka doświadczyła małej przemiany. Na ubraniach pojawiało się coraz więcej odblaskowych materiałów oraz motywów, kojarzących się głównie z Azją – smoki, węże czy tygrysy.

Aktualne i nowe kolekcje sprawdzisz pod tym linkiem, natomiast historię marki poznasz w tym artykule.

LINK DO SKLEPU

haven new york editorial fw19 6HAVEN

HAVEN to kanadyjski sklep założony w 2006 roku, który od kilku lat produkuje swoją własną odzież.

Kolekcje HAVEN koncentrują się na funkcjonalnym designie, najwyższej jakości i wyjątkowym komforcie. Tworzy produkty przy użyciu najlepszych materiałów, łącząc funkcjonalne wzornictwo z nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie tkanin, technologii i produkcji. Przy produkcji odzieży współpracują z wykwalifikowanymi rzemieślnikami i zakładami produkcyjnymi w Kanadzie i Japonii.

Aktualne i nowe kolekcje sprawdzisz pod tym linkiem.

LINK DO SKLEPU

lookbook wisdom ss21WISDOM

Brand powstał w 2009 roku i z czasem stał się marką projektującą funkcjonalną gamę ubrań dla nowoczesnego mieszkańca wielkiego miasta, który codziennie „podróżuje” do swojej pracy i szkoły.

Ich projekty obejmują lekkie i komfortowe tkaniny, funkcjonalne i wygodne kroje, a także odpowiednia ilość kieszeni do przechowywania akcesoriów i elektroniki. Ich wytężona praca sprawiła, że brand szybko stał się jedną z wiodących marek na tajwańskiej streetwearowej scenie.

Aktualne i nowe kolekcje sprawdzisz pod tym linkiem.

LINK DO SKLEPU

editorial haven stone island shadow project ss20 5 STONE ISLAND

Stone Island to włoska marka założona przez projektanta Massimo Osti i znana z naszywki z kompasem umieszczonej na rękawie, inspirowanej insygniami wojskowymi. Marka specjalizuje się w obróbce powierzchni tkanin i innowacyjnych technikach barwienia.

Ich kolekcje bardzo często nawiązują do wojskowej stylistyki. Projektanci eksperymentują z rozmaitymi wariacjami na temat kamuflażu, krojów i rozwiązań.

Aktualne i nowe kolekcje sprawdzisz pod tym linkiem.

LINK DO SKLEPU

lookbook undefeated drop 1 sp21 UNDEFEATED

Undefeated (UNDFTD) to butik ze sneakersami i marka odzieżowa z siedzibą w Los Angeles w Kalifornii. Firma powstała w 2001 roku z inicjatywy Jamesa Bonda i Eddiego Cruza.

Undefeated regularnie prezentuje wzory inspirowane wojskiem i słynie z charakterystycznego wojskowego kamuflażu pustynnego i tygrysiego. Nie jest to typowo wojskowa odzież, a jedynie wzory, motywy i kolory.

Aktualne i nowe kolekcje sprawdzisz pod tym linkiem, natomiast historię marki poznasz czytając ten artykuł.

LINK DO SKLEPU


W kwestii dostępności to przy każdej marce podaliśmy link do jednego sklepu. Jeśli nie znajdziecie tam nic dla siebie lub oferta będzie ograniczona to zajrzyjcie do naszych dwóch artykułów i sprawdźcie oferty wymienionych tam sklepów:

Jeśli spodobało Ci się to zestawienie to sprawdź również nasze pozostałe listy:

 

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE ARTYKUŁY:

Continue to the category