- Reklama -Jordan 1Jordan 1
Strona głównaLifestyleSportMilwaukee Bucks po 50 latach zdobyli mistrzostwo NBA!

Milwaukee Bucks po 50 latach zdobyli mistrzostwo NBA!

Przepiękna historia! Po 50 latach swój tytuł mistrza NBA zdobywa drużyna Milwaukee Bucks. To dopiero drugi raz w historii franczyzy, kiedy Bucks zdobyli tytuł mistrzowski. Pierwszy miał miejsce w 1971 roku.

Do zwycięstwa w meczu numer 6 tegorocznych finałów NBA poprowadził duet Giannis Antetokounmpo oraz Khris Middleton. Obaj panowie mocno przyczynili się do pokonania drużyny Phoenix Suns 105-98. Greek Freak zdobył w meczu 50 punktów i Dołożył do tego 14 zbiórek oraz 5 bloków. Antetokounmpo zdobył również tytuł MVP finałów NBA.

Dzięki występowi w Game 6 Antetokounmpo stał się dopiero siódmym graczem, który zdobył 50 punktów w meczu finałowym NBA. Dołączył także do Ricka Barry’ego jako drugi gracz, który rozegrał trzy 40-punktowe mecze w serii finałów NBA.

W poprzednich dwóch sezonach Bucks walczyli jako najlepsi pretendenci z Konferencji Wschodniej. Odpadali jednak konsekwentnie w play-offach przed finałami, aż do tego roku. W tym sezonie zasadniczym Bucks zajęli trzecie miejsce na Wschodzie, za Brooklyn Nets i Philadelphia 76ers. Wcześniej w tym sezonie nowi mistrzowie NBA zaryzykowali i przejęli PJ Tuckera z Houston Rockets, aby wzmocnić własną strategię defensywną i ofensywną.

Co ciekawe, w serii finałowej best of seven ekipa Suns prowadziła już 2-0. Jednak Bucks wrócili wygrywając kolejne cztery mecze, co dało zwycięstwo „Bucks in six”. Był to pierwszy występ Kozłów w finałach NBA od 1974 roku i trzeci występ Suns w finale, z ostatnim w 1993 roku.

- Reklama -jordan
- Reklama -jordan

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: