- Reklama -NikeNike
Strona głównaStylSneakersNadchodzące Air Jordan 3 „Fire Red” połączą jednocześnie Jumpmana i Nike Air

Nadchodzące Air Jordan 3 „Fire Red” połączą jednocześnie Jumpmana i Nike Air

Długowyczekiwany powrót Air Jordan 3 w kultowej kolorystyce „Fire Red” zaskoczy nas i to mocno! Nowe wydanie ma połączyć jednocześnie Jumpmana i Nike Air.

Opisywane tu Trójki pierwszy raz pojawiły się w 1988 roku, swoją pierwszą reedycję miały w 2007 roku, druga pojawiła się w sprzedaży w połowie 2013. Air Jordan III „Fire Red” są jednymi z czterech oryginalnych kolorystyk tego modelu. Michael Jordan nosił je w sezonie 1988-89 kiedy to zdobył nagrodę najlepszego obrońcy w lidze i pierwszy tytuł MVP.

Za projekt AJ3 odpowiadał Tinker Hatfield, który uratował całą linię, to był jego pierwszy model z serii Jordanów. Całą historię tego projektu i przedsięwzięcia przeczytacie w naszym artykule o Air Jordan III.

air jordan 3 fire red 2020 1

Wracając do bohatera tego wpisu – według przecieków mamy doświadczyć całkiem nowego wykonania cholewki, a przede wszystkim jej tylnej etykiety. Będzie ona wykonana z przezroczystego tworzywa z wytłoczonym i również przezroczystym Jumpmanem, a tuż za nią na cholewce pojawia się logo Nike Air, które będzie będzie widoczne. Trzeba przyznać, że to dość szalone rozwiązanie i zapewne podzieli fanów na dwa skrajne obozy.

Zanim da się ostateczny osąd warto przypomnieć sobie jak wyjątkowe były Jordan 3. Były pierwszym modelem, w którym pojawił się Jumpman (na języku) oraz pierwszym, w którym zrezygnowano ze skrzydlatego logo Air Jordan, znanego z Jordan 1 oraz Jordan 2. Połączenie tych dwóch faktów nabiera teraz nowego wymiaru.

Co jeszcze można zauważyć to fakt zamienienia wyściółki z jasnej barwy na czarną co również będzie nowością. Jednak dotarliśmy do pierwszych szkiców tego modelu i na jednym z nich Tinker Hatfield przedstawia but z czarną wyściółką.

Wedle pierwszych informacji Air Jordan 3 „Fire Red” mają pojawić się w internetowym sklepie Jordan Brand na początku sierpnia bieżącego roku.

HISTORIA AIR JORDAN 3-17

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: