Nie od dziś wiadomo, że jedną najbardziej wizualnych platform czy też serwisów w mediach społecznościowych jest Instagram. Dan Freebairn z KickPosters zbadał, które sneakersowe marki zdobyły nasze uznanie i cieszyły się największą popularnością.

W 2015 roku najwięcej polubień, bo blisko 78,8 milionów zebrał… adidas Originals, który miał niemalże dwa razy więcej ‚lajków’ niż następny w kolejce Vans. Ostatnie miejsce na podium przypadło amerykańskiemu gigantowi Nike z prawie 30 milionami polubień. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że osobno policzono polubienia Jordan Brand oraz Nike Sportswear, które zajmują kolejne dwa miejsca.

Kolejny wykres pokazuje swego rodzaju miernik lojalności, stosunek polubień do ilości śledzących. W tym przypadku na podium znalazł się Vans, a zaraz za nim New Balance oraz adidas Originals. Niespodzianką jest tu ostatnia pozycja Nike, chyba czas by firma z Oregonu zastanowiła się nad swoimi profilami.

Na ostatnim wykresie zestawiono ogólną liczbę fanów z współczynnikiem polubień na fana.

Najbardziej lubiane sneakersowe marki na Instagramie-1 Najbardziej lubiane sneakersowe marki na Instagramie-2 Najbardziej lubiane sneakersowe marki na Instagramie-3

Image via KickPosters
Reklama
air jordan