- Reklama -
- Reklama -
Strona główna Sztuka Muzyka Nie żyje Nipsey Hussle. Raper zginął w strzelaninie!

Nie żyje Nipsey Hussle. Raper zginął w strzelaninie!

Tydzień rozpoczynamy od tragicznej i bardzo smutnej wiadomości. Nie żyje Nipsey Hussle. Raper zginął w strzelaninie w Los Angeles!

Według pierwszy doniesień całe zajście miało miejsce wczesnego niedzielnego wieczora przed jego sklepem z odzieżą Marathon Clothing Company w Hyde Park w Los Angeles. 33 letni raper, którego prawdziwe nazwisko brzmi Ermias Ashgedom po strzelaninie został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono jego zgon.

Eric Garcetti, burmistrz Los Angeles potwierdza doniesienia dotyczące rapera – “Dziś straciliśmy wspaniałego artystę – zmarł Nipsey Hussle.” Dodając, że “składam kondolencje rodzinie i oferujemy wsparcie w tej trudnej sytuacji”.

Jak zginął Nipsey Hussle?

Według pierwszych doniesień policyjnych raper został kilkukrotnie postrzelony (według plotek 5 razy w pierś i raz w głowę) o godzinie 15:25 przed jego firmą Marathon Clothing w West Slauson Avenue w South Los Angeles.

Niestety nie wiadomo jeszcze kto stoi za tą strzelaniną, ale Nipsey kilka godzin przed zajściem wysłał Tweeta “Having strong enemies is a blessing.”

Podczas strzelaniny postrzelone zostały jeszcze dwie inne osoby, jedna z nich znajdują się w stanie krytycznym, natomiast napastnik uciekł z miejsca wydarzenia samochodem i pozostaje nieuchwytny. Policja poszukuje ciemnoskórego, około 20-letniego mężczyzny.

Tragiczny jest również fakt, że Steve Soboroff, komisarz policji w Los Angeles, powiedział w niedzielę wieczorem, że wraz z szefem policji Michaelem Mooreem mieli się spotkać w poniedziałek z amerykańskim raperem i przedstawicielami Roc Nation, wytwórni i firmy produkcyjnej Jay-Z, aby „porozmawiać o sposobach, w jaki mógłby pomóc powstrzymać przemoc gangów i wesprzeć nas w pomocy dzieciom.

0331-nipsey-hussle-crime-scene-tmz-3
via tmz.com

Nipsey Hussle wydał w zeszłym roku niesamowicie dobry album “Victory Lap” za który był nominowany do nagrody Grammy w kategorii “najlepszy rapowy album roku”. Był również powiązany z gangiem Rollin 60s Neighborhood Crips, jednego z większych gangów z Los Angeles do czego sam się przyznał w wywiadzie z 2010 roku dla magazynu Complex.

W ostatnim czasie Nipsey mocno inwestował i zajmował się rozwojem technologicznym, aplikacjami i wsparciem dla start upów. Zainwestował również w Vector 90, co workingowe miejsce, gdzie młodzi ludzie mogli uczyć się fizyki, matematyki i innych przedmiotów ścisłych.

Hussle oraz aktorka Lauren London byli rodzicami 2,5 letniego dziecka; Hussle osierocił również dziecko z poprzedniego związku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY:

Tak będzie wyglądała wiosenno letnia kolekcja Goodfight na 2021 rok

Młody kalifornijski brand Goodfight zadebiutował na rynku na początku 2018 roku. Dziś brand z siedzibą w Los Angeles powraca prezentując swoje nowości na wiosnę...

Oto ekskluzywne wydanie Nike Air Max Zoom 950 „Japan”

Ekipa projektantów Nike zaskakuje nas kolejną nową sylwetką w swoim portfolio, a jest nią model Nike Air Max Zoom 950. Dziś zaprezentujemy Wam ekskluzywny...

sacai – patchwork i militarna stylistyka zdominowały kolekcję na wiosnę i lato 2021

Mamy połowę wakacji, ale już zerkamy w przyszłość i sprawdzamy co będzie się działo na wiosnę i lato przyszłego roku w japońskiej marce sacai....

DTLR zahacza o motoryzację przy nowym wydaniu New Balance 990v5 „American Muscle”

Współpraca na linii DTLR x New Balance trwa już od jakiegoś czasu, a dzisiaj przedstawiony projekt tylko cementuje ich przyjaźń. Na zdjęciach dołączonych w dalszej...

Palace x adidas – sprawdź video i zdjęcia z kolekcją „SunPal”

Ledwo co niedawno pojawiła się zapowiedź wspólnego projektu Palace x adidas, a już możemy się cieszyć ich nowym przedsięwzięciem. Oto video lookbook i seria...

Oto nowa odsłona kolaboracji Patta x Mizuno Sky Medal

Dokładnie dwa lata po pierwszej kolaboracji Patta x Mizuno na modelu Sky Medal, obie ekipy spotkały się raz jeszcze. Efektem burzy mózgów przy stole...