- Reklama -NIke Air MaxNIke Air Max
Strona głównaStylSneakersNike wydaje Air Force 1 Low nawiązujące do Chicago

Nike wydaje Air Force 1 Low nawiązujące do Chicago

Po tym jak zaprezentowaliśmy Wam Air Force 1 Low odnoszące się do NYC Parks ekipa designerów Nike szykuje się do premiery kolejnego wariantu, tyle że tym razem będzie na nawiązywała do Chicago.

Nowy projekt podobnie jak wariant wspomniany wyżej jest w całości zabarwiony na czarno, a konstrukcja opiera się na skórze. Niech Was nie zmyli tak proste rozwiązanie, ponieważ wyjątkowość tego wydania wypływa z detali i akcentów, które umieścili designerzy z Oregonu, a ich celem było nawiązanie do Wietrznego Miasta.

Na języku widzimy metkę w barwach flagi miasta i z grafiką przedstawiającą wieżowce i budynki Chi Town. Jak się przyjrzycie pięcie to zobaczycie czarną sierść przypominającą sierść krowy, a jest to najprawdopodobniej odniesienie do legendy o krowie, która kopnęła w lampę naftową i spowodowała największy w historii miasta pożar w 1871 roku. Wkładka została zabarwiona na zielono, co odnosi się barwienia rzeki w mieście na zielono podczas obchodów święta Św. Patryka. Mało? No to zerknijcie na tył języka, gdzie widzimy biało czerwone pasy, które wspominają stroje drużyny White Sox z lat 70-tych. Natomiast zabarwienie i wzór na spodzie podeszwy inspirowane było historycznym Checkerboard Lounge z South Side.

af1-chicago-no-cuts-no-glory

Jak się okazuje była to historia uszyta przez sneakersowe środowisko. Marketerzy i designerzy Nike inspirowali się tu całkowicie innym tematem. Ich prawdziwą inspiracją by salon fryzjerski, który skupia wokół siebie pewną społeczność. Włosy na zapiętce to włosy oczywiście nawiązujące do serwowanej usługi przez salon, na języku pod linią miasta widzimy grzebień, a sznurówki są woskowane by ścinane włosy się do nich nie przyklejały. Spód podeszwy to odwołanie do płytek w salonie fryzjerskim.

Na koniec dnia nieważna jest historia tylko sam projekt butów, zatem jak się Wam podobają to powijajcie, a jak nie to czekajcie na coś innego.

Opisywane buty pojawią się w oficjalnym sklepie Nike już 7 grudnia bieżącego roku.

Nike Air Force 1 Low “Chicago”
Black / Black
CT1520-001
7 Grudzień 2019

Nike Air Force 1 Low Chicago Black Black CT1520-001 1 Nike Air Force 1 Low Chicago Black Black CT1520-001 2 Nike Air Force 1 Low Chicago Black Black CT1520-001 3 Nike Air Force 1 Low Chicago Black Black CT1520-001 4 Nike Air Force 1 Low Chicago Black Black CT1520-001 5 Nike Air Force 1 Low Chicago Black Black CT1520-001 6

- Reklama -Nike Air Force 1
- Reklama -NIke Air Force 1

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: