- Reklama -NIkeNIke

Oto nowe Nike Air Max 90 nawiązujące wyglądem do Moskwy

Z okazji 30 lecia butów Air Max 90 ekipa designerów Nike wydaje w tym roku ich rozmaite okazjonalne i specjalne wersje. Już za kilka dni do sklepów wpadnie wariant nawiązujący do stolicy Rosji.

Wersja „Moscow”, bo o niej tu mowa, celebruje bogatą historię i nowoczesną architekturę rosyjskiej stolicy. Buty utrzymane są w kolorystyce Smoke Grey, która jest hołdem dla lokalnych budowli i jesiennego nieba w Moskwie. Projekt dopieszczają akcenty w kolorach Infrared i Laser Blue, czyli mały ukłon w stronę oryginalnych kolorystyk AM90. Mowa o Swooshach po wewnętrznej stronie cholewki, emblemacie love heart na tyle oraz drugiej stronie języka. Wspomniane kolory odnoszą się do świateł stolicy Moskwy. Cholewka wykonana jest ze skóry i zamszu, ale ma również odblaskowe elementy. Podkreślają one futurystyczną estetykę drapaczy chmur, które zmieniły panoramę miasta.

Zwieńczeniem przedsięwzięcia są napisy „Speed” i „City”, które zostały umieszczone cyrylicą na pięcie i wkładce. Nawiązują one do dynamicznego rytmu megalopolis.

Nowe wydanie określane mianem ’Recrafted’ swoim kształtem, bryłą i linią nawiązują do klasycznych wydań prosto z 1990 roku. Niższy toebox, ostrzejsza forma oraz dodatkowe przeszycie na boku to tylko kilka zmian jakie wprowadzono w tym roku.

Opisywane tu Nike Air Max 90 „Moscow” zadebiutują 14 listopada bieżącego roku w wybranych sklepach w Moskwie oraz poprzez Nike SNKRS. Do tego czasu zapoznajcie się z poniższymi zdjęciami.

Nike Air Max 90 Moscow 1 Nike Air Max 90 Moscow 2 Nike Air Max 90 Moscow 3 Nike Air Max 90 Moscow 4 Nike Air Max 90 Moscow 5

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIkeNIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: