- Reklama -NIkeNIke

Nike pierwszy raz w historii przywraca oryginalną kolorystykę Air Max 90 „Obsidian” z 1991 roku (no prawie)

Takiego obrotu spraw chyba nikt się nie spodziewał. Każdy z nas oczekiwał powrotu kolorystyki Infrared, ale Nike zdecydowało się napisać inny, zaskakujący scenariusz. Pierwszy raz w historii zostanie przywrócona oryginalną kolorystykę Air Max 90 „Obsidian” z 1991 roku! (no prawie OG, ale o tym poniżej)

Niestety, ale nie wszystko jest tu tak piękne jak powinno, ale wykryją to tylko sneakersowi nerdzi, no ale od czego macie nasz magazyn?! Już spieszymy z informacjami.

Emblemat Air Max na mudguardzie w wersji oryginalnej jest biały, a tu zabarwiono go na szaro. Szary jest również spód podeszwy pod palcami, w oryginale był on granatowy. No i na koniec całość była skórzana, a tu wprowadzono siateczkę.

Oprócz malutkiego zawodu ze względu na wprowadzone zmiany w porównaniu do wersji OG mamy również dobre wiadomości.

Ekipa technologów, producentów i designerów z Beaverton w Oregonie starała się przywrócić kształt buta prosto z 1990 roku. Zmieniono kształt toeboxa, więc siateczka zachodzi teraz dalej i niżej, a bryła jest bardziej ostra. Zmieniono również delikatnie zapiętkę oraz Swoosh, a do tego dołożono dodatkowe przeszycia na bokach cholewki takie jakie było w pierwszych wydaniach sprzed lat. My jesteśmy w tej kwestii na TAK.

Nike Air Max 90 Obsidian 1991

Otrzymujemy zatem cholewkę łączącą skórę z przewiewną siateczką, która została skąpana w białej farbie. Jedynym ożywieniem wydaje się być skórzany mudguard w obsydianowym kolorze, czyli coś pomiędzy ciemnym granatem a czernią. W tym samym kolorze są również ostatnie oczka na sznurówki oraz tak zwane Nike „loveheart” – etykieta na tyle, na którym widnieje branding amerykańskiego giganta. Na kolor szary zabarwiono pierwsze oczka na sznurówki oraz obudowę systemu Air Max, który znalazł się pod piętą.

Konkretów co do ich premiery jeszcze nie znamy, ale powinny to być nadchodzące dni, więc radzimy systematycznie sprawdzać ich oficjalny sklep pod tym linkiem.

Nike Air Max 90 
White / Particle Grey – Obsidian
CT4352-100
Lato 2020

Nike Air Max 90 White Particle Grey Obsidian CT4352-100 1 Nike Air Max 90 White Particle Grey Obsidian CT4352-100 2 Nike Air Max 90 White Particle Grey Obsidian CT4352-100 3 Nike Air Max 90 White Particle Grey Obsidian CT4352-100 4 Nike Air Max 90 White Particle Grey Obsidian CT4352-100 5

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIkeNIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: