- Reklama -NIke Air MaxNIke Air Max
Strona głównaStylSneakersNike Air Max 95 Ultra Jacquard "Neon"

Nike Air Max 95 Ultra Jacquard „Neon”

Nike w tym roku celebruje 20 lecie jednego z najważniejszego w ich historii modelu – Air Max 95. Robią to między innymi poprzez wypuszczenie na rynek różnych wariacji na ich temat. Takim wydaniem są poniższe Air Max 95 w wersji Ultra Jacquard.

Za ich projekt odpowiedzialny jest zespół designerów Nike, na czele którego stał Ben Yun, starszy projektant obuwia sportowego, który pracuje w amerykańskiej marce od 19 lat. Mamy dla Was nie tylko zdjęcia najnowszego dzieła, ale również kilka słów od samego projektanta!

NSW_Air Max 95 Designers_Yun

„Ultra Jacquard to zdecydowanie nowatorskie spojrzenie na ikoniczny but. Na warsztat zostały wzięte materiał, lekkość, elastyczność i komfort.”

Ben Yun w pierwszej kolejności zdecydował się popracować nad podeszwą by jak najbardziej ją odchudzić. W roku 1995 poliuretan był materiałem stosowanym w produkcji większości butów. Zmieniono go na natryskiwany Phylon, który jest znacznie lżejszy. Przechodząc do cholewki było już zdecydowanie trudniej. Oto co mówi sam projektant:

„Pamiętam, kiedy zastanawiałem się nad pierwotnym designem Sergio i nad tym jak mówił on o mięśniach, skórze i klatce piersiowej jako inspiracji dla projektu. Zadałem sobie pytanie – Co zobaczylibyśmy gdyby zdjąć skórę z ludzkiego ciała? – Odpowiedź była prosta: mięśnie, dużo mięśni. Zagłębiłem się w temat i przejrzałem szereg rysunków anatomicznych ludzkiego ciała. Tam znalazłem inspirację dla nowej cholewki.”

W końcowym produkcie użyto trzech kolorów, które odzwierciedlają przeplatające się ze sobą włókna mięśniowe. Patrząc z bliska można zobaczyć czarne, zielone i czarno-zielone linie. Udało się skonstruować całkiem nową cholewkę buta bez używania wielu warstw materiału, wystarczyła tylko jedna. Zmiany zaszły również przy wsparciu stopy. Zastosowano tu Nike Mag Wire – włókna te to element dynamiczny, poruszający się wraz ze stopą i trzymający ją wewnątrz buta. Nawiązując do głównej inspiracji, czyli ludzkiej ciała i klatki piersiowej odwzorowują one zatem powięzie i więzadła.

Dzięki tym wszystkim rozwiązaniom udało nam się znacznie ograniczyć ilość użytego materiału
i istotnie poprawić elastyczność buta.

Premiera opisywanych tu Nike Air Max 96 Ultra Jacquard przewidziana jest na 16 lipca.

air max 95 ultra jacquard

Air Max 95 Ultra JCRD Air Max 95 Ultra JCRD Air Max 95 Ultra JCRD Air Max 95 Ultra JCRD Air Max 95 Ultra JCRD Air Max 95 Ultra JCRD

 

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike Air Force 1
- Reklama -NIke Air Force 1

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: