- Reklama -NikeNike
Strona głównaStylSneakersNike Cortez - kolekcja „Kenny Moore”

Nike Cortez – kolekcja „Kenny Moore”

Nike Sportswear oddaje właśnie hołd podopiecznemu Billa Bowermana (współzałożyciela Nike), który doznał kontuzji stopy. Kenny Moore, bo o nim tu mowa doznał kontuzji podczas biegu na 880 metrów, ponieważ miał na sobie buty Tiger TG-22, który były przeznaczone do skoku wzwyż, a pomylono je z biegówkami. Podczas rekonwalescencji Bill wziął buty nazywane wówczas Tiger Cortez i przeprojektował by nadawały się do biegu, a kiedy Bill Bowerman i Phil Knight ruszyli z marką Nike nazwano je Nike Cortez.

W celu uhonorowania tego momentu ekipa z Oregonu wydaje specjalny zestaw butów składający się z aż trzech różnych wariantów. Każdy z nich został wykonany w inny sposób. Wersja żółta to połączenie zamszu z nylonem na bokach. Dopełniono to błękitem na bocznej łyżwie. Wersja niebieska to tylko i wyłącznie zamsz, tu projekt dopełnia biel na łyżwie. Na koniec mamy wariant w pełnej skórze bez Swoosha na boku. Pojawia się tu jednak napis Moore na bocznym panelu, dzięki czemu wygląda to jak prototyp, który powstał w tamtym czasie.

Konkretów co do premiery opisywanego zestawu butów Nike Cortez „Kenny Moore” niestety nie znamy. Powinny to być jednak najbliższe dni, więc sprawdzajcie na bieżąco dział nowości w tym sklepie.

Nike Cortez kolekcja Kenny Moore-1 Nike Cortez kolekcja Kenny Moore-2 Nike Cortez kolekcja Kenny Moore-3 Nike Cortez kolekcja Kenny Moore-4 Nike Cortez kolekcja Kenny Moore-5 Nike Cortez kolekcja Kenny Moore-6 Nike Cortez kolekcja Kenny Moore-7 Nike Cortez kolekcja Kenny Moore-8 Nike Cortez kolekcja Kenny Moore-9 Nike Cortez kolekcja Kenny Moore-10 Nike Cortez kolekcja Kenny Moore-11 Nike Cortez kolekcja Kenny Moore-12 Nike Cortez kolekcja Kenny Moore-13 Nike Cortez kolekcja Kenny Moore-14 Nike Cortez kolekcja Kenny Moore-15 Nike Cortez kolekcja Kenny Moore-16 Nike Cortez kolekcja Kenny Moore-17 Nike Cortez kolekcja Kenny Moore-18

 

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: