- Reklama -NikeNike

Nie wiesz jaki wybrać rozmiar butów Nike? Pomoże Ci aplikacja Nike FIT

Nie wiesz jaki rozmiar butów Nike dobrać? Nie wiesz jak fitują konkretne buty spod znaku Swoosha? Okazuje się, że aplikacja Nike FIT dobierze ten rozmiar za Ciebie!

Brand z Oregonu wprowadza właśnie swoje najnowsze rozwiazanie na rynek. Według badań 3 na 5 osób (czyli aż 60%) nosi źle dobrany rozmiar butów, zresztą chyba sam nie raz się o tym przekonałeś zamawiając sneakersy z internetu. Można czasami zamówić dwa rozmiary i wybrać jeden dla siebie, ale nie zawsze zwroty były za darmo, a dwa ze trzeba dysponować gotówką na dwie pary. Kłopotliwe co nie?

Nowe rozwiązanie to połączenie prac nad danymi, algorytmów i sztucznej inteligencji, które na podstawie skanu Twoich stóp dobierze odpowiedni dla Ciebie rozmiarów butów.

Co to jest Nike FIT i jak działa?

Korzystając z aplikacji Nike Sneakrs pojawia się moment, w którym trzeba dobrać rozmiar buta. Pół biedy jak zamawiasz druga parę tego samego, ale co jeśli wybór padł na coś całkiem nowego? I to jest ten moment, gdy na białym koniu wjeżdża najnowsze dziecko technologów z Oregonu.

Używając aparatu smartfona, Nike Fit zeskanuje twoje stopy, zbierając 13 punktów danych mapujących twoją morfologię stóp dla obu stóp jednocześnie i to w zaledwie w ciągu kilku sekund. To hiper-dokładne skanowanie Twojego unikalnego wymiaru stopy może być następnie zapisane w profilu użytkownika NikePlus i łatwe do wykorzystania w przyszłych zakupach online i w sklepach stacjonarnych amerykańskiej marki.

Możesz także użyć Nike Fit w sklepie detalicznym Nike. To doświadczenie wykorzystuje specjalnie opracowaną matę (a nie ścianę) i pozwala sprzedawcom dobrać najlepszy rozmiar butów, które kupujesz.

Jak z korzystać z Nike Fit?

Po zeskanowaniu stóp otrzymasz rekomendację rozmiaru, który „najlepiej pasuje do ciebie” i to dla danego obuwia, gdziekolwiek kupujesz – w aplikacji lub w sklepie.

Na przykład, jeśli używałeś Nike Fit do skanowania stóp i kupujesz Nike Cortez w aplikacji Nike, nie zobaczysz już serii rozmiarów. Zamiast tego zobaczysz tylko rozmiar tego konkretnego buta dopasowany pod Ciebie. Następnie, jeśli kupisz Nike Air Zoom Pegasus, możesz zobaczyć inny rozmiar. Dzieje się tak, ponieważ różne buty są produkowane z różnymi założeniami wydajnościowymi – buty do biegania najlepiej sprawdzają się dla sportowca, gdy są nieco bardziej wygodne, podczas gdy buty lifestyle’owe mają więcej miejsca na codzienne użytkowanie.

nike fit jaki rozmiar butow

Nike FIT będzie dostępne w Stanach Zjednoczonych wraz z aktualizacją już w lipcu bieżącego roku oraz w najważniejszych sklepach stacjonarnych. Europejska premiera ustawiona jest w dalszej części lata.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: