- Reklama -NikeNike
Strona głównaStylSneakersNike Atsuma, czyli nowy model butów, który ogranicza zużycie materiałów do minimum

Nike Atsuma, czyli nowy model butów, który ogranicza zużycie materiałów do minimum

Nike Atsuma to najnowszy model amerykańskiego giganta, który już niedługo wpadnie na sklepowe półki. Poniżej znajdziecie szczegóły, które wyjaśnią Wam dlaczego jest on tak ważny dla marki spod znaku Swoosha i dla rynku.

Zrównoważony rozwój, ochrona środowiska, a także segregacja śmieci oraz ograniczenie zużycia materiałów i energii to jedne z najważniejszych tematów, z którymi muszą się zmierzyć producenci odzieży i obuwia. Pośród nich jest również Nike, które przedstawia właśnie nowy model Atsuma.

Przy jego projektowaniu designerzy postawili sobie jeden cel – zmniejszyć marnotrawstwo materiału poprzez zwiększenie wydajności wzoru. Dzięki wytężonej pracy technologów i designerów postanowiono wykorzystać resztki, ścinki i poszczególne elementy na jednej cholewce. Dla przykładu mamy panel ze skóry, z którego wycięto Swoosh i zamiast wylądować w śmietniku został wykorzystany na drugiej stronie buta. Z kolejnego panelu wycięto otwór, który został wykorzystany przy oczkach na sznurówki.

Premiera butów Nike Atsuma ustawiona jest na 1 stycznia. Buty dostaniecie w internetowym sklepie amerykańskiej marki.

buty nike atsuma 1 buty nike atsuma 2 buty nike atsuma 3 buty nike atsuma 4 buty nike atsuma 5 buty nike atsuma 6 buty nike atsuma 7 buty nike atsuma 8 buty nike atsuma 9

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: