Kolejnym wielkim graczem, który wchodzi na Snapchat jest adidas Originals. Nie od dziś wiadomo, że jest to kolejna wielka platforma mediów społecznościowych, w której z dnia na dzień pojawiają się kolejne dziesiątki tysięcy użytkowników.

W dzisiejszych czasach niemalże każdy może opublikować zdjęcia modeli butów, które pojawią się w sprzedaży za kilka miesięcy, wystarczy mieć dostęp do sampli i telefon w ręce. Często zdjęcia te pojawiały się bez wiedzy i przyzwolenia marki psując im tym samym strategie komunikacji przed premierami.

adidas Originals wziął sprawy w swoje ręce i w miniony piątek uruchomił swój oficjalny profil podczas imprezy związanej z ich współpracą z Pharrellem Williamsem, ambasadorem, który przedstawiał swoją najnowszą kolekcję.

„Nie wiedzieliśmy czy to słuszny krok” – opowiada Silvia Calligher, globalna dyrektor PR i Social Media. „Chcemy dać naszym fanom wgląd od środka w nasze działania. Snapchat będzie miał pierwszeństwo z informacjami przed innymi platformami”.

Działania będą dość specyficzne, ponieważ zamiast tworzyć swój autorski content przekażą lejce swoim ambasadorom. Przykłądem na to był właśnie Pharrell, który ‚przechwycił’ ich konto.Zatem cały event był widziany ‚oczami’ muzyka.

Zespół social media w adidas Originals obejmuje ogólnie pięć osób, z czego dwie będą odpowiedzialne za Snapchat. Całą historię doczytacie na stronie digiday.

 

 

Reklama
air jordan