- Reklama -NikeNike
Strona głównaSztukaMuzykaPierwszy raz od 30 lat przychody ze sprzedaży płyt winylowych mogą być...

Pierwszy raz od 30 lat przychody ze sprzedaży płyt winylowych mogą być lepsze niż z płyt CD

Według najnowszych danych i raportów RIAA płyty winylowe są na dobrej drodze by wyprzedzić płyty CD jeśli chodzi o przychody ze sprzedaży. Poniżej znajdziecie kilka szczegółowych i jednocześnie ciekawych informacji, które możemy wyczytać z ich najnowszego raportu.

Recording Industry Association of America, czyli zrzeszenie amerykańskich wydawców muzyki wydało raport dotyczący przychodów ze sprzedaży muzyki z platform streamingowych, ale oprócz tego możemy z niego wyczytać informacje o sprzedaży fizycznych nośników muzyki.

Pomimo niskiego poziomu, przychody ze sprzedaży winylu wzrosły do poziomu 224,1 mln USD, czyli w porównaniu do ubiegłego roku był to wzrost o 12,9%. Przychody te nadal stanowiły jedynie 4% całkowitych przychodów branży muzycznej w pierwszej połowie 2019 r. Przychody ze sprzedaży płyt CD w pierwszej połowie roku wyniosły 247,9 mln USD, ale w porównaniu rok do roku dało to przyrost jedynie o 0,8%, więc widać ewidentną stagnację.

Przychody z całego muzycznego biznesu w USA, czyli zarówno z wersji fizycznych jak i elektronicznych, wzrosły o 18%. Serwisy streamingowe odpowiadają za 80% przychodów całej branży muzycznej, czyli dają 4,3 miliarda dolarów przychodu.

Cały raport RIAA znajdziecie pod tym likiem.

riaa raport

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: