- Reklama -Nike Air Max
- Reklama -Nike Air Max
Strona główna Artykuły Listy Oto 8 podcastów o streetwearze i modzie męskiej, których warto słuchać

Oto 8 podcastów o streetwearze i modzie męskiej, których warto słuchać

Jeśli chcesz wiedzieć, które trendy już się skończyły i co będzie następne, chcesz poznać kulisy powstawania streetwearowej marki albo ciekawią Cię plotki i nowości z modowego świata, to najlepiej odpalić któryś podcast z poniższej listy.

Postanowiliśmy zebrać dla Was najlepsze i najciekawsze podcasty o streetwearze i modzie męskiej, które koniecznie trzeba przesłuchać. Niektóre z nich mają już ponad 100 epizodów, przesłuchanie ich wszystkich do końca bieżącego roku to będzie niemałe wyzwanie! Gwarantujemy, że szybko się nie znudzicie.

Zatem co dokładnie znajdziesz poniżej?

  • dowiesz się co to jest podcast? Wrzucamy mały wstęp, wyjaśnienie tematu i całego fenomenu
  • sprawdzisz listę poszczególnych podcastów, którą dla Ciebie zebraliśmy
  • przeczytasz opisy podcastów by wybrać odpowiedni kanał dla siebie
  • dorzucamy linki i platformy, gdzie będziesz mógł je odsłuchać

Zaczynamy!

podcast james bond 1
via apple.com James Bond / Undefeated x Beats

Co to jest podcast?

Jeśli sam już słuchasz kilku audycji i dobrze wiesz co to są podcasty, to śmiało zjedź kilka akapitów niżej. Znajdziesz tam bardziej interesujące kwestie, a tę część pozostaw osobom, które dopiero z tym zaczynają.

W momencie, kiedy w TV i radio jest więcej reklam i miernego contentu i paki, wielu z nas już dawno przesiadło się na inne źródła rozrywki. W dobie streamingowych platform w każdej chwili możemy obejrzeć ulubiony serial czy film. Nie musimy również kupować płyt, Spotify ma wszystko czego pragniemy, wystarczy kilka kliknięć i już słuchamy ulubionego albumu.

A co jeśli chcemy posłuchać czegoś mądrzejszego, czegoś co poszerzy naszą wiedzę i często będzie dodatkowo rozrywkowe? Z pomocną dłonią przychodzą podcasty, które bardzo udanie zastępują radia, gdzie ciekawe rozmowy nie są przerywane durnymi reklamami czy muzyką, z którą nie do końca się utożsamiamy lub sprawia, że nie skupiamy się na rozmowie tak jak byśmy chcieli.

Jeśli na pytanie „co to jest podcast?” mielibyśmy odpowiedzieć najkrócej jak się da to brzmiałoby to tak: miks radia, audiobooka i bloga, a to wszystko w wersji audio włączanej w dowolnym momencie.

Jeśli chodzi o samą nazwę ‚podcast’ to w sieci pojawiają się dwa stanowiska. Jedno mówi, że nazwa pochodzi z połączenia słów iPod i broadcast (nadawanie, transmisja). Według innych źródeł pochodzi od skrótu określenia „Personal ODemand”.

podcast james bond
via apple.com James Bond / Undefeated x Beats

O co tyle hałasu? Dlaczego podcasty znowu stały się popularne?

Powodów jest kilka, nawet część z nich wymieniliśmy wyżej. Chodzi o niezbyt ciekawe materiały w dotychczasowych mediach jak radio i TV, które dodatkowo wypchane są reklamami.

A co poza tym? Co sprawia, że dziesiątki milionów ludzi rozpoczyna przygodę z podcastami i pozostaje z nimi na przyjacielskiej stopie na miesiące?

Przede wszystkim chodzi o to, że możemy ich posłuchać w każdej chwili i dowolnej audycji od ręki. Nikt nie dyktuje Ci ramówki. Pełna elastyczność. Jedziesz do szkoły czy pracy? Bang, odpalasz i słuchasz. Prowadząc auta nie przeczytasz bloga czy wywiadu, a tak to wystarczy odpalić bluetooth i puszczasz ulubioną audycję na głośniki. Nawet nie poczujesz, że strzeliło Ci 30-45 minut drogi.

A co w sytuacji, gdy jesteś w pracy? Podcasty są jednym z najlepszych rozwiązań. Jak będziesz sprawdzał koleżanki na IG zamiast robić kolejną tabelkę w excelu to szef może Cię dojechać. Czytanie książki w godzinach pracy też raczej odpada. A przy podcastach tylko wybierasz epizod, klikasz play i dzień leci, byle szybciej do weekendu.

Kolejnym plusem podcastów jest to, że nie absorbują tyle uwagi jak wspomniane wyżej czytanie czy oglądanie video. Możesz odpalić audycję w tle i w tym samym czasie scrollować chociażby Instagram.

No i przede wszystkim wybierasz sam czego słuchasz, jakiej tematyki i formy. Obojętnie czy jest to wartościowy wywiad, luźna rozmowa czy totalna beka. Możesz zacząć przygodę z danym kanałem w połowie, od dowolnego momentu, a równie dobrze możesz wystartować od pierwszego epizodu i „dorastać” wraz z bohaterów danego kanału. Pełna dowolność.

podcast

Lista podcastów o streetwearze i modzie męskiej

Skoro już wiesz co to są podkasty to przejdźmy do głównego tematu tego artykułu, mianowicie listy podcastów o streetwearze i modzie męskiej.

Od razu uprzedzamy – to nie jest ranking, a kolejność jest czysto przypadkowa. Nie będziemy Wam sugerować, który kanał jest najlepszy, do tego dojdziecie sami wedle własnego uznania.

Business Of Hype by Hypebeast

W skrócie:

Wywiady z właścicielami marek, designerami i artystami, którzy poruszają się wokół streetwearu.

O co chodzi?

Business of Hype to cotygodniowa seria wywiadów stworzona przez radio HYPEBEAST i prowadzona przez Jeffa Staple. BOH koncentruje się na twórcach streetwearowych marek oraz decyzjach biznesowych, próbach i udrękach, które doprowadziły ich tam, gdzie są dzisiaj.

To również wywiady z dyrektorami kreatywnymi, designerami, przedsiębiorcami i influencererami z branży streetwearowej.

W audycjach biorą udział najwięksi i najlepsi z branży. Na otwarcie całej serii został zaproszony Hiroshi Fujiwara. Na przestrzeni 7 sezonów mogliśmy posłuchać takich osobistości jak Jerry Lorenzo, Jon Wexler z adidasa, Errolson Hugh, Josh Luber ze StockX, a to tylko malutki ułamek z całej listy gości.

Jeśli miałbyś słuchać tylko jednego podcastu to byłby z pewnością ten.

Kto jest prowadzącym?

Prowadzącym jest streetwearowa i sneakersowa legenda z Nowego Jorku – Jeff Staple.

Gdzie słuchać?

Hypebeast, Spotify, Soundcloud, Apple, Anchor, Stitcher, Overcast


BLAMO!

W skrócie: 

Podcast w głównej mierze o współczesnej modzie męskiej.

O co chodzi?

Kiedy Blamo! wystartował w lipcu 2016 r. był jednym z pierwszych podcastów poświęconych współczesnej męskiej modzie. I od tego czasu pozostaje jednym z najlepszych.

Hasłem programu jest „Odkrywanie mody z ludźmi, którzy ją kształtują” i jest to jak najbardziej adekwatny opis. Każdego tygodnia bloger Jeremey Kirkland zaprasza innego gościa i pyta go o historię, życie osobiste i karierę. Wśród gości są sportowcy, aktorzy, projektanci, redaktorzy, dziennikarze i osoby wpływowe. Kirkland angażuje gości w dyskusje na temat ich wewnętrznej narracji, która pozwala słuchaczom zerknąć na inną stronę ich pracy i życia. Jeśli lubisz posłuchać o emocjonalnej treści projektowania i jak to wpływa na pracę to ten podcast jest dla Ciebie.

Kto jest prowadzącym?

Program prowadzi menswearowy bloger Jeremey Kirkland, który przeprowadza wywiad z szeregiem gości.

Gdzie słuchać? 

Blamo!AppleSpotify


The Dropcast by Highsnobiety

W skrócie:

Dwóch redaktorów Highsnobiety przeprowadza wywiady oraz komentuje rynek streetwearowy i modowy.

O co chodzi?

Teraz niemalże każdy większy serwis modowy posiada swój własny kanał na Youtube, a teraz nawet prowadzi swoje podczasty,. W tym gronie jest również Highsnobiety, jeden z największych portali w tematyce streetwearu i mody męskiej.

The Dropcast, bo tak nazywa się ich podcast, służy zarówno jako platforma do komentowania aktualnej streetwearowej sceny, jak i platforma do przeprowadzania wywiadów. Szczególnie interesującym aspektem programu jest Dropcast Hotline, która umożliwia słuchaczom telefonicznie pozostawienie swojego komentarza, który pojawia się w podkaście.

Podcastu słuchasz jakbyś siedział z ziomkami, komentujecie, żartujecie, a sami prowadzący sami mocno siedzą w temacie mody.

Kto jest prowadzącym?

Prodcast prowadzą redaktorzy magazynu Highsnobiety w różnych konfiguracjach: Noah Thomas, Jeff Carvalho i Jian DeLeon.

Gdzie słuchać?

Spotify, Soundcloud, Apple, Chartable


Failing Upwards, a teraz Throwing Fits

W skrócie:

Humorystyczny i głośny duet otwarcie kpiący ze sceny streetwearowej i komentujący modową scenę. Ich hasłem przewodnim jest „The Only Podcast That Matters”.

O co chodzi?

Chłopaki najpierw działali pod nazwą Failing Upwards, ale po skomplikowanym zerwaniu współpracy z Barstool Sports, podcast jest teraz znany pod nową nazwą – Throwing Fits. Poniżej znajdziecie lini zarówno do poprzednich epizodów, jak również do tych nowych.

Podcast prezentuje interesujące i specyficzne podejście do opisywania mody i przyległych jej subkultur, a prowadzący należą do tych delikatnie mówiąc – głośnych i kpiących.

Na początku swojej przygody James i Lawrence nie zamierzali tworzyć modowego podcastu. Z racji tego, że są to kolesie z branży kreatywnej, którzy uczestniczyli w pokazach mody to ich podcast został zdominowany właśnie przez ten aspekt. Po prostu mieli zbyt dużo zabawnych historii do opowiedzenia.

To nie jest ten rodzaj programu, który sprawi, że poczujesz się, jakbyś mógł zdobyć dyplom ze streetwearu lub być na bieżąco z dropami i trendami.

Chłopaki otwarcie kpią ze sceny streetwearowej w sposób, którego inne programy wydają się bać. Są bezczelni i wydaje się, że czerpią radość z wyśmiewania całej kultury. Są jej częścią, więc mogą opowiadać dowcipy, które naprawdę trafiają w punkt.

Spodziewaj się chamskich żartów, jak również ciętego i niecenzuralnego języka.

Kto jest prowadzącym?

Prowadzącymi są: wice szef do spraw contentu Def Jam – James Harris oraz były redaktor Complex, a obecnie dyrektor marki Grailed – Lawrence Schlossman.

Gdzie słuchać?

FU: Barstool SportsAppleSpotify

TF: Spotify, Apple


The Anthropology by Hypebeast

W skrócie:

Opisuje historię oraz początki streetwearowych firm i sklepów.

O co chodzi?

The Anthropology to nowa seria stworzona przez HYPEBEAST Radio, w której zagłębiamy się w historię firmy, marki i ludzi kształtujących dziś modę i kulturę. Każdy sezon będzie się koncentrował na innym temacie, który przekracza granice, języki, gatunki i epoki, aby opowiedzieć historię i przełamać etos tych kluczowych postaci.

Na pierwszy ogień poszedł jeden z najważniejszych streetwearowych sklepów na świecie. Tiffany Godoy przedstawiła włoski sklep Slam Jam i rozmawia z otaczającymi go artystami, projektantami i stylistami.

Kto jest prowadzącym?

Dziennikarka Tiffany Godoy przepytuje osoby z okolic danej marki i sklepu.

Gdzie słuchać?

Hypebeast, Spotify, Soundcloud, StitcherOvercastAnchor


 

Sup? Podcast

W skrócie:

Cykliczne podsumowanie całego tygodnia w świecie streetwearu, sportu i muzyki

O co chodzi?

W każdy poniedziałek komicy z Nowego Jorku Chris Cheney, Lawrence DeLoach i Becky Rodriguez wypuszczają nowy odcinek podcastu Sup?, w którym poruszają głównie tematykę streetwearu. Przeplatają to informacjami o sporcie i muzyce, oczywiście wszystko z własnym komentarzem.

Kto jest prowadzącym?

Nowojorskich komików: Chrisa Cheney’a, Lawrence’a DeLoacha oraz Becky Rodriguez

Gdzie słuchać?

Spotify, Apple, stitcher, Youtube


No Chance

W skrócie:

Podcast o streetwearze, sneakersach i wszystkim dookoła.

O co chodzi?

Wspomniany wyżej opis niby mówi czego możemy oczekiwać, ale w tym samym czasie nie zamyka ich na inne tematy. Cała trójka rozkłada na czynniki pierwsze streetwearowe środowisko, kolekcję i rynek, czego nie posłuchamy zbyt często w tych większych programach powiązanych z wielkimi magazynami. Wchodzą zdecydowanie głębiej w dany temat niż HB czy HS. Prowadzący Ryan i Nate sami siedzą w branży, więc są zdecydowanie wartościowymi insiderami w temacie streetwearu.

Cały podcast utrzymany jest w spokojnym klimacie, przy którym możemy się odprężyć, a głos Priscilli daje przeciwwagę i idealnie dopełnia chłopaków.

Kto jest prowadzącym?

Podkast prowadzi trzech hostów: Ryan Corpuz, Nate Lumanlan oraz Priscilla Sabik, którzy czasami zapraszają gości.

Gdzie słuchać?

Spotify, Soundcloud, Apple


The HYPE Report by Hypebeast

W skrócie:

Cotygodniowe podsumowanie tygodnia ze świata streetwearu.

O co chodzi?

The HYPE Report to cotygodniowy program analizujący kluczowe momenty kulturowe z minionego tygodnia, z tematami obejmującymi streetwear, modę, obuwie, muzykę, technologię, sztukę, gry i wiele innych.

Nowe nagranie dostępne jest co tydzień w sobotnie poranki.

Kto jest prowadzącym?

Podcast prowadzi Mikey Dabb, którego znajdziecie również na Youtube na kanale thecamp0ut. Rozmowy prowadzone są z wieloma gośćmi i komentatorami.

Gdzie słuchać?

Hypebeast, Spotify, Soundcloud, Overcast, Anchor


Jeśli zapoznałeś się z listą podcastów i ciągle Ci mało to teraz sprawdź artykuły w tematyce video:

- Reklama -
- Reklama -Nike Air Max
- Reklama -Nike Air Max

ZOBACZ NASTĘPNE ARTYKUŁY:

Continue to the category

Historia NEIGHBORHOOD – tym razem wylądowałeś w dobrym sąsiedztwie!

Ostatnio nieco bardziej zachłysnęliśmy się Japonią i tym w jaki sposób region ten postrzega streetwear. Po ostatnich obszernych artykułach na temat Masaaki Hommy i...

NIKE ZOOM AIR – wszystko co powinieneś wiedzieć na temat tej technologii

System amortyzacji Air jest związany z Nike jak Grid z Saucony, jak Gel z Asics, jak Dynactif z Le Coq Sportif. Pierwszy raz został...

Workwear – oto 7 firm, które warto znać

Skoro już dowiedziałeś się co to jest workwear i wiesz już, w które pozycje z garderoby zainwestować i jak je nosić, to najwyższa pora...

Nike Air Presto – poznaj ich niesamowitą historię i wszystko inne co musisz o nich wiedzieć

Minimalistyczny styl oraz lekka i niezwykle wygodna konstrukcja butów Nike Air Presto z 2000 roku zapoczątkowały erę innowacyjnego obuwia w niemal każdej kategorii produktów...

Nike Dunk Low – rodzaje i różnice pomiędzy wersją normalną a SB

Z racji ogromnego wzrostu popularności butów Nike Dunk, który rozpoczął się z końcówką 2018 roku, postanowiliśmy Wam pomóc i pokazać jakie są różnice pomiędzy...

Travis Scott i lista jego wszystkich sneakersowych kolaboracji

Jesteśmy na kilka dni przed długowyczekiwaną premierą butów Air Jordan 1, za projekt których "odpowiadał" Travis Scott, więc jest to idealna pora by zapoznać...