- Reklama -NIkeNIke

Podczas protestów w USA splądrowano sklepy Nike, Supreme, Flight Club i wiele innych

W mijającym tygodniu w Minneapolis doszło do haniebnego i wstrząsającego morderstwa afroamerykanina dokonanego przez białego policjanta. Po kilkuminutowym duszeniu kolanem zmarł George Floyd, co wstrząsnęło Ameryką, do tego stopnia, że w wielu miastach na ulice wyszły wielotysięczne tłumy protestujących domagający się równości i sprawiedliwości dla czarnoskórych mieszkańców USA.

Niestety, część z tych demonstracji uległa eskalacji i przerodziła się w wandalizm i grabieże – te ostatnie dotknęły wielu sklepów i butików z butami. Zdjęcia i materiały z soboty przedstawiają szereg splądrowany sklepów, jak chociażby wyczyszczony do zera sklep Nike przy Michigan Ave. w Chicago. Podobna sytuacja dotknęła Flight Club, w którym Complex kręci sneakersowe zakupy z celebrytami, jak również sklepy Supreme czy Sole Stage przy  Fairfax Ave. w Los Angeles. Dostało się również lokalizacji Round Two w Melrose, za którą stoi Sean Wotherspoon. Zniszczony został również sklep adidasa na nowojorskim Manhattanie.

Chociaż wiele miast zwiększyło policyjne siły i wprowadziło godziny policyjne, protesty są nadal silne. Bez względu na to, co wydarzy się w nadchodzących dniach, wydarzenia o których wspomnieliśmy wyżej bardzo mocno uderzą również sneakersową scenę, co jest bezsensowne i głupie. To nie ma nic wspólnego z walką o swoje prawa, a jest jedynie przestępstwem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

DAMM THEY GOT FLIGHT CLUB👀👀

Post udostępniony przez Scoop (@scoop208)

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIkeNIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: