- Reklama -The Illest Instagram
Strona głównaSztukaMuzykaRIAA twierdzi, że streaming muzyki wygenerował 80% przychodów branży muzycznej w 2019...

RIAA twierdzi, że streaming muzyki wygenerował 80% przychodów branży muzycznej w 2019 r

Żyjemy w czasach, w których nie trzeba nic posiadać, wszystko działa na wynajem lub w modelu subskrybcji. A propos tej drugiej opcji – RIAA twierdzi, że streaming muzyki wygenerował 80% przychodów branży muzycznej w 2019 r. Szalona ilość, co nie?

Według rocznego raportu o przychodach opublikowanego we wtorek przez Recording Industry Association of America, przemysł muzyczny odnotował czwarty rok z rzędu dwucyfrowy wzrost. Dane pokazują, że streaming muzyki jest najważniejszy, ponieważ wygenerował 79,5% całkowitych przychodów branży muzycznej w USA.

rynek muzyczny streaming 2

Nowo ujawniony raport pokazuje, że przychody z muzyki w 2019 roku wzrosły o 13% w porównaniu z rokiem poprzednim, osiągając łączną wartość 11,1 miliarda USD. Branża osiągnęła taką liczbę po raz pierwszy od 2006 roku.

RIAA poinformowało również o tym, że subskrypcje różnych usług, takich jak Spotify, Apple Music i Tidal, wzrosła do 60,4 miliona w 2019 r. Jest to prawie 14 milionów więcej niż w 2018 roku, kiedy to liczba wyniosła 46,9 miliona subskrypcji. Sam streaming muzyki w 2019 r. wygenerował więcej pieniędzy niż cały przemysł muzyczny w 2017 r.

Nie dziwi więc fakt, że w 2019 r. liczba cyfrowych pobrań i sprzedaż fizyczna nadal słabły i stanowiły odpowiednio 10% i 8% przychodów branży. Chociaż odrodzenie winylu w ciągu ostatniej dekady stale rośnie to sprzedaż fizyczna delikatnie spadła. Sprzedaż płyt CD w ubiegłym roku nadal stanowiła 54% sprzedaży fizycznej, ale różnica między przychodami z płyt winylowych i płyt CD wciąż się zmniejsza, ponieważ odrodzenie płyt winylowych jeszcze się nie skończyło.

Z kolei liczba pobrań spadła w 2019 r. o 18%, generując 856 mln USD, po raz pierwszy przychody z pobierania cyfrowego spadły poniżej 1 mld USD. Poprzedni taki wynik osiągnięto w 2006 r.

rynek muzyczny streaming 1

- Reklama -Nike Blazer
- Reklama -The Illest Instagram

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: