- Reklama -Wyprzedaz Nike
- Reklama -Wyprzedaz Nike
Strona głównaLifestyleTechnologiaSpotify jeszcze w tym roku odpali jakość HiFi

Spotify jeszcze w tym roku odpali jakość HiFi

Streamingowy gigant Spotify wprowadzi w tym roku do swojej ofert nowy płatny poziom nazwany „Spotify HiFi”. Będzie on oferował bezstratną jakość dźwięku, odpowiadającą płytom CD.

Nie od dziś wiadomo, że na „bardzo wysoką jakość” serwowanej muzyki narzekali nie tylko audiofile, ale również zwykli użytkownicy tej platformy. Do tej pory strumieniowanie osiągało maksymalną prędkość 320 kb/s, czyli znacznie niższą jakość dźwięku niż to, co oferują płyty CD.

Na nasze szczęście w dalszej części 2021 roku zostaną wprowadzone odpowiednie zmiany. Niestety na chwilę obecną nie podano jeszcze ceny za taką usługę. Nie poinformowano również o poziomie oferowanej. Przy płytach CD liczby wynoszącą 1411 kb/s, więc według zapowiedzi Spotify powinno się zbliżyć do tego pułapu.

Co ciekawe, najbardziej znany serwis oferujący muzykę wysokiej jakości, Tidal, może oferować do 9214 kb/s dzięki programowi Tidal Masters, który wykorzystuje nagrania dostarczone przez studia. Na poziomie jakości CD swoją muzykę dostarczają również Amazon i Sonos, więc Spotify w tej kwestii jest mocno spóźnione.

W tym samym czasie co Spotify HiFi ogłoszono również, że w ciągu najbliższych kilku dni Spotify uruchomi swoją usługę na 85 nowych rynkach, z obsługą 36 nowych języków. W sumie ponad miliard nowych osób będzie miało dostęp do ich muzycznej platformy.

To jeszcze nie koniec, ponieważ oprócz samej muzyki Spotify wykorzystało swoje wydarzenie do zapowiedzi podcastów. Przede wszystkim chodzi o współpracę z DC i Warner Bros., a także o zapowiedź podcastu Obamów zatytułowany Tell Them, I Am.

- Reklama -Wyprzedaz Nike
- Reklama -Wyprzedaz Nike
- Reklama -Wyprzedaz Nike
- Reklama -Wyprzedaz Nike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: