Ponad półtora roku temu zrobiliśmy testy Jason Markk – Premium Kit, zestawu do czyszczenia butów. Okazał się on strzałem w dziesiątkę, wielu sneakerheadów zdecydowało się używać produktów tej marki w chwili, gdy trzeba było odświeżyć całą kolekcję czy przeczyścić choćby jedną parę butów.

Jason Markk już jakiś czas temu powiększył swój asortyment o bardzo ciekawy produkt jakim jest JM Repel. Jest to specyfik w spraju tworzący specjalną oddychającą powłokę na cholewce buta, która sprawia że nie wsiąka w niego żaden płyn czy nie robią się plamy. Jest to produkt na bazie wody i śmiało można go stosować na cholewki zrobione z takich materiałów jak zamsz, nubuk, a także skóra, siateczka, czy nylon lub płótno. Jason Markk Repel jest bez zapachu i koloru. Nie zmienia też właściwości materiału po nałożeniu odpowiedniej ilosci warstw.

Dzięki uprzejmości polskiego sklepu The Avenue było nam dane przetestować to na swoich butach. Wybraliśmy do tego dwa rodzaje butów, zrobione z syntetycznego zamszu Air Jordan 8 i nowego rodzaju siateczki engineered mesh Air Max 1. Postanowiliśmy zastosować Jason Markk Repel tylko na jednym bucie by sprawdzić jak to wygląda w zestawieniu z tym nietkniętym i czy zmienia to fakturę buta/materiału.

Jak widać na załączonych zdjęciach buty się nie różnią, nie widać różnicy pomiędzy tymi spryskanymi ochronnym sprayem a tymi nietkniętymi.

IMG_1471 IMG_1472 IMG_1473 IMG_1474

Co do zastosowania, najpierw trzeba wstrząsnąć puszką i następnie z odległości około 20 cm spryskać powierzchnię buta, tak soczyście. Następnie zaleca się odczekać około doby i powtórzyć czynność raz jeszcze. Po kolejnej dobie mamy już gotowe buty, które chronione są specjalną powłoką odporną na zabrudzenia z błota czy innych podobnych tematów, a wszelakie płyny spływają po powierzchni cholewki nie wsiąkając w nią.

Mamy zatem idealny specyfik, który warto zastosować po wyczyszczeniu butów przy pomocy Jason Markk – Premium Kit. Jason Markk Repel kupicie w polskim sklepie The Avenue.

Reklama
air jordan