- Reklama -Samsung
Strona główna Styl Sneakers Tak wyglądają buty The Basement x Nike Air Max 90 „ Glasgow”

Tak wyglądają buty The Basement x Nike Air Max 90 „ Glasgow”

Po projekcie butów Dunk Low sprzed kilku lat duet The Basement x Nike raz jeszcze usiadł przy jednym stole projektowym czego efektem są nowe wersje butów Air Max 90. Wariant Grey Fog już Wam pokazywaliśmy, więc pora na kolorystykę opisywaną jako Glasgow.

Wersja ta nawiązuje do Glasgow. Składa ona hołd buntowniczej, radosnej, przyszłościowej społeczności, nieustannie ewoluując i przeciwstawiając się oczekiwaniom.

Obie ekipy zdecydowały się zrezygnować z tradycyjnego zestawienia materiałowego w postaci zamsz plus siateczka na rzecz zamszu zabarwionego na kolor szary i ripstop nylonu w szarości, który został wykorzystany na panelu znajdującym się tuż nad podeszwą. Wydaje się, że elementy na tyle cholewki, boczny srebrny Swoosh i początek języka mogą być odblaskowe co dodaje wyjątkowości temu wydaniu.

Kropką nad i są dwa komplety sznurówek z pomarańczowymi napisami na końcówkach. Pomarańczowy język z pluszowej skóry oraz odblaskowe logo Swoosh i pięta inspirowane są kultowym stożkiem drogowym umieszczonym na głowie posągu księcia Wellingtona w centrum Glasgow. Na wkładkach oraz na spodzie podeszwy zostały umieszczone napisy „Real People Do Real Things”.

Cały ten projekt powstał przy współpracy społeczności zebranej wokół facebookowej grupy The Basement.

Premiera limitowanej wersji butów The Basement x Nike pojawią się u detalicznych sprzedawców w Glasgow oraz w oficjalnym sklepie Nike już 5 października. Jeśli nie uda się Wam kupić normalnie to później pojawią się na StockX.

Nike Air Max 90 „BSMNT”
Smoke Grey / Reflect Silver – Cool Grey
5 Październik 2019

The Basement x Nike Air Max 90 Smoke Grey 1 The Basement x Nike Air Max 90 Smoke Grey 2 The Basement x Nike Air Max 90 Smoke Grey 3 The Basement x Nike Air Max 90 Smoke Grey 4 The Basement x Nike Air Max 90 Smoke Grey 5 The Basement x Nike Air Max 90 Smoke Grey 6

- Reklama -Nike Blazer
- Reklama -Samsung
- Reklama -Samsung

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: