- Reklama -NIke WyprzedazNIke Wyprzedaz

TO VIDEO NIKE ZŁAPIE CIĘ ZA SERDUCHO!

Jakiś czas temu Nike postanowiło zaprojektować buty Nike Flyease. Jedyne w swoim rodzaju buty dla niepełnosprawnego chłopaka o imieniu Matthew Walzer, który miał problemy z wiązaniem swoich dotychczasowych butów. Po jego liście napisanym do projektantów z Oregonu powstała specjalna wersja Zoom Soldier 9, którą mógł zapiąć jednym ruchem.

Okazuje się, że to nie była jednorazowa akcja, a po mocnym odzewie innych niepełnosprawnych sportowców i dzieci Nike postanowiło stworzyć całą kolekcję butów, które są odpowiedzią na prośby klientów. Poniżej na załączonym video możecie zobaczyć jak kilkoro z nich pierwszy raz mierzy i zakłada buty, ba! sama je zapina! To video poruszyło nasze serducha i aż pojawiła się łezka w oku. Nike jesteście niesamowici!

Widzieliśmy wszystkie te posty w mediach społecznościowych, wiele z nich zawierało konstruktywną wskazówki i prośby, między innymi o to by pasowały do ortezy kostki, by było więcej rozmiarów, by były szersze itp itd – więc spełniliśmy wszystkie te prośby” – opowiada Tobby Hatfield, główny projektant Nike Flyease.

To jednak dopiero początek, ponieważ Nike rzuciło wyzwanie designerom, inżynierom i projektantom, którzy pomogliby sportowcom o każdym stopniu niepełnosprawności. Nagrodą jest kwota $50 000 USD dla tego kto w znaczącym stopniu przyczyni się do rozwoju tego projektu. Szczegóły znajdziecie na stronie Nike.

https://www.youtube.com/watch?v=8qpQTweiuek

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIke WyprzedazNIke Wyprzedaz

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: