- Reklama -NikeNike
Strona głównaReklamaTOP3 NOWOŚCI W SNEAKERSTUDIO #25

TOP3 NOWOŚCI W SNEAKERSTUDIO #25

Jubileuszowe, 25-te zestawienie najciekawszych nowości jakie dotarły do krakowskiego butiku Sneakerstudio otwiera niegdyś bardzo popularny pro model deskorolkowy – adidas Busenitz Pro. Dla niewtajemniczonych Dennis Busenitz to 2 pokolenie genialnych sketeboarderów pokroju Erica Kostona czy Tonego Hawka. Wracając do samego buta, model Busenitz Pro powstał na bazie legendarnych butów piłkarskich – Copa Mundial, już dobrych kilka lat temu. Co nowego?

Tym razem niemieccy projektanci postanowili „ubrać” je w modny od kilku sezonów kolor miodowy, a sam but poprzez liczne technologie – jak cofnięte 3 pierwsze oczka na sznurówki oraz zewnętrzny stabilizator, pozwalają wynieść jazdę na deskorolce na wyższy level.

Busenitz Pro stał się pretendentem do miana najbardziej deskorolkowego buta ze stajni adidas Skateboarding, do zgarnięcia w sklepie pod tym linkiem.

7N5A1548 IMG_0720

Kolejną mocną pozycją jest dzieło brytyjskiej fabryki mieszczącej się w Flimby, słynącej z jakości, amerykańskiej marki – New Balance. Model 577, bo o nim mowa, to biegówki z genezą w 1989 roku. Materiały Premium oraz stonowane kolorystyki to wyznaczniki od początku określające ten brand, a ciekawostką jest fakt, iż jedna z pierwszych kolorystyk 577 – srebrno / czarna, została zaprojektowana specjalnie dla izraelskiej armii.

Nasz bohater o kryptonimie M577LNT to wydanie o jakości Premium, wykonane w całości z kombinacji skór licowych, dodatkowo z perforacją w przedniej oraz górnej jej części. Projekt bardzo minimalistyczny, którego bazą jest połączenie granatu z szarością, a całość zaakcentowano kolorem beżowym ze wspomnianą wcześniej perforacją .

Przejdźmy do podeszwy, którą „uzbrojono” w system stabilizacji ENCAP złożony z kombinacji poliuretanu i lekkiej pianki EVA, a następnie „ubrano” w kontrastujące – szarość i biel.

Powyższe N-ki możecie zgarnąć pod linkiem.

7N5A2188 7N5A2190

Ranking zamyka wielki powrót koszykarskiej klasyki spod znaku koniczyny – adidas Forum Mid „Refined”. Projekt powstał w roku 1984, będąc odpowiedzią na przełomowy projekt Nike – Air Force I, protoplastę całej późniejszej serii Air Force.

Buty wyróżniały się za sprawą charakterystycznego rzepa w kształcie „X”, przedłużonego stabilizatora pięty oraz podeszwy składającej się z połączenia gumy i wszechobecnej pianki EVA, od strony wewnętrznej wspartej dodatkowo siatką zabezpieczającą.

Wszystkich entuzjastów klasyki i retro basketu zachęcamy do odwiedzin strony sklepu Sneakerstudio.

IMG_0687 IMG_0688 IMG_0689 IMG_0690

 

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: