Kalendarzowe lato już jutro, za oknem już od kilku tygodni, a my przedstawiamy kolejny ranking letnich nowości w zaprzyjaźnionym SneakerStudio. To już siedemnasta odsłona cyklu, który otwiera doskonały klasyk z końca lat 60-tych – adidas Gazelle, z serii Originals.

Popularne „gazelki” w powyższym wydaniu nawiązują swoją sylwetką do wydań z lat 90-tych, najbliższych oryginałowi z 1968 roku. Buty te rozsławił niejaki  Noel Gallagher, jeden z członków grupy Oasis, a to za sprawą sygnowanej jego nazwiskiem, specjalnej edycji tego modelu! 

Projekt oparty jest o zamszową konstrukcję z dodatkowym panelem osłaniającym palce w kolorze zielonym, charakterystycznymi ząbkowanymi trzema paskami w kolorze białym oraz gumowej podeszwie w tym samym kolorze, o niezwykłej przyczepności jak na halówki przystało. Akcentami wykańczającymi są biały, „piłkarski” język, koniczyna na języku oraz złoty napis „Gazelle”, umiejscowiony po boku od strony wewnętrznej. Po prostu klasyka w czystej formie. Przejdź do sklepu SneakerStudio i sprawdź czy jest Twój rozmiar.

gazelle 2

Kolejnym bardzo ciekawym projektem na tapecie są Uptownsy w edycji „Floral Pack”. Designerzy z Oregonu postanowili przypomnieć świetność starszych wydań tych najbardziej kultowych butów ze swooshem, czyli Nike Air Force 1 Low!

Od pierwowzoru do dzisiaj wyprodukowano kilka tysięcy kolorystyk i kolaboracji tego koszykarskiego klasyka!!!

Przejdźmy zatem do samego projektu, mamy bowiem niecodziennie rozwiązania w postaci połączenia skóry i płótna w kolorze białym. Taki zestaw dotychczas zarezerwowany był dla kultowych wydań AF1 m.in. „Carnival”, „Denim pack” ect. 

Mocno wyróżniającym się akcentem na tle całości jest florystyczny print na charakterystycznej „platformie”, który od razu przyciąga uwagę. Jeśli poszukujesz nietuzinkowych „erforsów” koniecznie sprawdź te z linku.

floral 2 floral

Na deser pragniemy przedstawić dedykowane płci pięknej, dwie kolorystyki nowego wcielenia adidas Superstar „Metal Toe”. Po udanej poprzedniej odsłonie, niemieccy projektanci zdecydowali się pójść za ciosem i serwują kolejne dwa wcielenia „muszelek”- „White Metal Toe” oraz „Black Metal toe”, gdzie charakterystyczna przednia część buta, wykonana zazwyczaj z gumy, została zastąpiona metalowym Shell Toe. 

Designerzy Trzech pasków doskonale wiedzą iż „mniej znaczy więcej” i zgodnie z tą zasadą pokryli projekty śnieżnobiałym kolorem (skóra licowa) oraz kruczoczarnym (skóra zamszowa). Wspólnym łącznikiem obu edycji są metalowe noski, odpowiednio koloru białego z połyskiem oraz opalizowane. Bryła powyższych Superstarów nawiązuje do starszych wydań z lat 80-tych, będąc bliżej oryginału z 1969 roku!

Oba projekty sprawiają wrażenie bardzo czystych i eleganckich co daje możliwość uniwersalnych zestawień – sportowych, formalnych czy wieczorowych!

Jeśli wpadłby Wam w oko, koniecznie odwiedźcie stronę krakowskiego SneakerStudio, gdyż dopiero co do nich trafiły 

toe metal toe 2 shell

Reklama
air jordan