- Reklama -NikeNike
Strona głównaReklamaTOP3 NOWOŚCI W SNEAKERSTUDIO #19

TOP3 NOWOŚCI W SNEAKERSTUDIO #19

Mistrzostwa lekkoatletyczne w Amsterdamie za nami, wielkimi krokami zbliża się tegoroczna, letnia olimpiada w Rio i właśnie z tej okazji pragniemy przedstawić Wam część przywróconego przez Nike, legendarnego „Olympic Pack”.

Kilka słów wprowadzenia. Pierwotnie, marce z Oregonu powierzono zadanie przygotowania zestawu butów dla amerykańskiej reprezentacji olimpijskiej, najpierw w Barcelonie ’92, następnie w Atlancie ’96, gdzie amerykanie wyraźnie górowali. Jak wiadomo sytuacje lubią się powtarzać, stąd równo po 20-stu latach z okazji zbliżających się letnich igrzysk w Rio, ekipa spod znaku swoosha przygotowała wierne reedycje olimpijskich klasyków wraz ze współczesnymi reinterpretacjami.

My chcemy skupić waszą uwagę na jednym spośród nich, Air Max BW Premium „USA

Big Window a.k.a. Air Max Classic w edycji USA światło dzienne ujrzały w 1996 roku podczas letniej olimpiady w Atlancie. Projekt opiera się na ikonicznym obecnie modelu Air Max BW z 1991 roku, wchodzącym w skład ogromnej rodziny Air Max! Kultowe biegówki, czwarte w kolejności z całej serii, zostały pokryte trzema wiodącymi kolorami: czerwonym, białym oraz granatowym, bezpośrednio kojarzącymi się z amerykańską flagą. Całość została obdarzona detalami w postaci złotego haftu USA na języku oraz amerykańskiej flagi na zapiętce, w której zainstalowano „baby swoosha”. Finalnie projekt spoczywa na charakterystycznej biało-grantowej podeszwie, z widoczną poduszką gazową Air Max.

Wierną oryginałowi reedycję możecie zakupić w krakowskim butiku Sneakerstudio.

bw 2

Zostawiamy emocje zmagań sportowych na rzecz projektu, a ściślej ewolucji jakiej poddano długodystansowe biegówki japońskiej marki Asics, model Gel Kayano Trainer EVO. Japońscy designerzy postanowili reinterpretować najbardziej rozpoznawalne ikony nadając im nowy, bardziej lifestylowy look oraz uzbroili w najnowszą technologię. Trend ten nie jest odkrywczy, gdyż pojawił się już kilka sezonów temu, lecz bardziej modową „koniecznością” i naturalną drogą. Model Gel Kayano Trainer autorstwa Toshikazu Kayany z 1993 roku, to pierwszy przełomowy projekt, który dał początek całej serii, 22 kolejnych modeli rozwijanych i ulepszanych do dzisiaj.

Linia EVO jest produktem z kategorii do użytku codziennego, uświetniającym historie swojej linii poprzez zdekonstruowanie znajomo wyglądającej cholewy i nadaniem jej bardziej eleganckiego charakteru. Bezszwowa konstrukcja zachowała swój oldschoolowy charakter, a lżejsze i bardziej wytrzymałe materiały uwspółcześniły ów projekt. Projektanci z kraju kwitnącej wiśni postawili przewrotnie na stonowane kolorystyki, wręcz monochromatyczne – które zwykle odznaczały się jaskrawymi odcieniami barw, kładąc nacisk na urok i ponadczasowość fasonu. Jedynym akcentem przykuwającym uwagę są tytułowe printy „Flash Lights” w górnej części cholewy, inspirowane efektem flesza wywołanym ruchem i czasem naświetlania, co finalnie daje bardzo udane i ciekawe połączenie kolorystyczne.

Jeśli jesteście zwolennikami mieszania starej szkoły z nową, to zachęcamy do sprawdzenia linii Evo min. pod tym linkiem.

H622N 9090-small (2) H622N 9090-small

Dzisiejszy ranking zamykają znane już większości z Was, adidas Originals Tubular Nova, wchodzące w skład kultowej serii Tubular. Pierwowzór z 1993 roku inspirowany oponą samochodową przeszedł wiele metamorfoz, by aktualnie wchodzić w skład szerokiej rodziny Tubular, ciągle poszukującej, kreującej nowe trendy, tak jak moda. Co nowego? Niemieccy projektanci wzięli na warsztat sprawdzony projekt o nazwie Nova i postawili na całkowicie nową odsłonę Hemp, pokrywając większą część cholewy płótnem w kolorze piaskowym. Zamszowe boczne wzmocnienia wraz z charakterystyczną, cylindryczną podeszwą zewnętrzną, inspirowaną oponą samochodową pozostały niezmienne. Według Nas to idealna, letnia propozycja dla zwolenników trendu „street nomads”.

Prezentowane wydanie adidas Tubular Nova „Hemp” możecie podejrzeć pod tym linkiem.

IMG_0740-111359am S74823-small

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: