- Reklama -Air Jordan 1 Low Neutral Grey
Strona głównaLifestyleTechnologiaTwitter wprowadza w swojej aplikacji napiwki „Tip Jar”

Twitter wprowadza w swojej aplikacji napiwki „Tip Jar”

Amerykański gigant social mediów jakim jest Twitter wprowadza przełomowy dodatek do swojej aplikacji mobilnej. Chodzi o możliwość wpłacania napiwków poprzez „Tip Jar” konkretnej osobie za jej Tweety.

Zamiast spamowania reklamowymi Tweetami, twórcy internetowi, redaktorzy, eksperci i organizacje non-profit mogą zacząć zarabiać dzięki hojności ich followersów. Już niedługo będzie można 'wspierać' ulubioną osobę nie tylko poprzez Follow, Retweet czy Like, ale również w wymierny sposób poprzez wpłacanie datku danemu twórcy.

Oczywiście usługa zostanie wkrótce rozszerzona na więcej osób, a sam Twitter doda ofertę na profilach z innymi językami.

To czy dany profil ma Tip Jar czy nie, dowiesz się zerkając w okolice przycisku Follow. To właśnie tam została umieszczona ikonka Tip Jar. Po jej kliknięciu rozwinie się lista usług płatniczych i platform, a po kliknięciu tej konkretnej, którą preferujesz, zostaniesz przeniesiony z Twittera do wybranej aplikacji, w której możesz pokazać swoje wsparcie w wybranej kwocie.

Na chwilę obecną napiwki na Twitterze można dawać poprzez takie serwisy i platformy jak Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal oraz Venmo. W przypadku Androida napiwki można również wysyłać w Spaces. Co najważniejsze – Twitter nie pobiera za to żadnych opłat i prowizji.

Aby sprawdzić, czy możesz już włączyć „Tip Jar” na swoim koncie, otwórz na swoim smartfonie aplikację Twitter, przejdź do swojego profilu i naciśnij przycisk „Edytuj profil”. Jeśli w opcjach zobaczysz „Tip Jar”, wybierz go, a następnie zaloguj się do jednej z dostępnych usług płatniczych.

Dzięki dołączonym poniżej animacjom dowiesz się jak włączyć Twitter Tip Jar i jak dać napiwek.

Wprawdzie nasz profil @theillestpl na Twitterze nie ma jeszcze możliwości płatnego wsparcia, więc z góry dzięki za 'wsparcie' poprzez kliknięcie 'Follow'.

twitter jak dac napiwek
Twitter jak dać napiwek?

napiwek twitter jak wlaczyc tip jar
Napiwek Twitter – jak włączyć Tip Jar?

- Reklama -NIKE FLEECE
- Reklama -Air Jordan 1 Low Neutral Grey

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: