- Reklama -NikeNike
Strona głównaLifestyleTechnologiaVerizon sprzedaje Tumblr firmie macierzystej WordPress za mniej niż 20 milionów USD

Verizon sprzedaje Tumblr firmie macierzystej WordPress za mniej niż 20 milionów USD

Kto by o tym pomyślał jeszcze 5 lat temu?! Verizon sprzedaje Tumblr firmie macierzystej WordPress za mniej niż 20 milionów USD.

6 lat temu Yahoo wykupiło platformę blogową i dużej mierze zdjęciową za kwotę 1,1 miliarda dolarów. Teraz firmę przejmie Automattic Inc., właściciel WordPressa. Wartość tej sprzedaży około dwóch procent wcześniejszej sprzedaży.

Po masowym exodusie związanym ze zbanowaniem treści skierowanych do dorosłych Tumblr zaczął upadać w zastraszajacym tempie, a skończyło się to rezygnacją Verizon z posiadania tej platformy w swoim portfolio. Wraz ze sprzedażą pozostałych 200 pracowników Tumblr zostanie wchłoniętych przez Auttomatic Inc. W raportach odnotowano również, że nieoczekiwana sprzedaż miała sfinansować ciągłe wysiłki Verizon zmierzające do obniżenia wydatków w celu skoncentrowania się na łączności i rozwoju technologii 5G.

Auttomatic Inc. nadal widzi w tej platformie potencjał, więc Tumblr dołączy do takich platform jak WordPress.com, a także WooCommerce, Jetpack, Simplenote, Longreads i inne.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: