- Reklama -NikeNike
Strona głównaLifestyleInneVirgil Abloh twierdzi, że streetwear niedługo umrze!

Virgil Abloh twierdzi, że streetwear niedługo umrze!

Streetwear „umrze” w pewnym momencie w nadchodzącym dziesięcioleciu, przynajmniej według prognostycznej oceny Virgila Abloha.

W wywiadzie dla magazynu Dazed podsumowującego mijający rok oraz dekadę twórca marki Off-White oraz dyrektor kreatywny Louis Vuitton został poproszony o odpowiedź na temat tego co myśli o „the idea of streetwear” nadchodzących latach 20-tych.

„Wiesz, Zdecydowanie powiedziałbym, że umrze”- stwierdził Abloh. „Jego (streetwearu) czas się skończy. Moim zdaniem: ile jeszcze koszulek możemy mieć w szafie, ile jeszcze bluz z kapturem, ile sneakersów? Myślę, że się stanie tak, że naprawdę zagłębimy się w wiedzę i osobisty styl w klimacie vintage – jest tyle ciekawych ubrań, które znajdziemy w sklepach ze starociami i chodzi tylko o to by je założyć. Myślę, że moda odejdzie od kupowania czegoś świeżego i nowego; będzie tak, że: Hej, a może sprawdzę swoje archiwum.” – wyjaśnia amerykański designer.

Bardzo możliwe, że faktycznie odejdziemy od ciągłego kupowania czegoś nowego. Jednym z czynników, które mogą na to wpłynąć są kwestie ochrony środowiska, które sprawiają, że młodzi ludzie odchodzą od sieciówek, a z czasem również od swoich ulubionych marek. Bedą się starać dawać drugie życie swoim garderobom, wchodzić w temat DIY i eksperymentować ze starymi ciuchami. Będą kupować rozsądniej i mniej, a na dłużej.

A Ty co sądzisz? Jak będzie wyglądał rynek i moda / streetwear w nadchodzących 5 czy 10 latach?

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: