- Reklama -NikeNike
Strona głównaStylMenswearvisvim w nowej kolekcji sięga głęboko po ręcznie robione tkaniny

visvim w nowej kolekcji sięga głęboko po ręcznie robione tkaniny

Japoński brand visvim przedstawił nowy elaborat o tym jak w najnowszej kolekcji sięgnęli do ręcznie robione tkaniny, a poniżej możecie sprawdzić nie tylko gotowe propozycje, ale również ich produkcję.

Nowy materiał zdjęciowy i video ujawnia pochodzenie oraz tradycyjne techniki stosowane do wytwarzania różnych pasiastych tkanin i barwionych na indygo materiałów, przedstawiając rodziny i sprzęt używany przez niesamowitych rzemieślników, które były przekazywane od pokoleń.

Plemię Buyi z południowo-zachodniej prowincji Guizhou w Chinach, zachowując zwyczaje i praktyki z czasów starożytnych, wciąż kultywuje tradycyjną technikę barwienia roketsuzome oraz umiejętności haftu ręcznego. Buyi zbiera również rośliny wykorzystywane jako surowce do ich naturalnych barwników i tkanin.

Polecany w tym sezonie materiał w paski produkowany jest według tradycyjnych technik tkania ręcznego i farbowania indygo. Produkcja na ręcznie obsługiwanych krosnach jest oczywiście bardzo niska i rzadko jest wykorzystywana do celów komercyjnych. Biorąc pod uwagę wysiłki od wysiewu nasion do zbioru roślin oraz czas i pracę, aby stworzyć te tkaniny, można łatwo zrozumieć znaczącą cenę poszczególnych propozycji. Wysiłek związany z wytworzeniem tkanin, tworzy pewne ciepło i charakter niespotykany w produktach masowych.

visvim hand woven fabrics ss20 1 visvim hand woven fabrics ss20 2 visvim hand woven fabrics ss20 3 visvim hand woven fabrics ss20 5 visvim hand woven fabrics ss20 6 visvim hand woven fabrics ss20 7 visvim hand woven fabrics ss20 8

Z kolei CEVIAN-ORI to wiodąca firma tkaninowa stacjonująca w Japonii, tka przędze wątku cienko rozdrobnionego papieru Kurotani Washi, aby uzyskać trwałą, oddychającą i antybakteryjną tkaninę.

Proces tkania tkaniny zajmuje dużo czasu; wymagana jest duża ostrożność i umiejętność, aby nie podrzeć delikatnego japońskiego papieru. Dzienna średnia produkcja wynosi około 8 cm na godzinę lub 60 cm na dzień.

visvim w nowej kolekcji łączy tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym produktem. Warto zatem docenić interesujące i przemyślane podejście, które tworzy wyjątkowo bogate i ponadczasowe piękno produktów.

Produkty japońskiej marki visvim znajdziecie w ich sklepie online lub w europejskim sklepie END Clothing.

visvim hand woven fabrics ss20 9 visvim hand woven fabrics ss20 10 visvim hand woven fabrics ss20 11 visvim hand woven fabrics ss20 12 visvim hand woven fabrics ss20 13

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: