- Reklama -NIkeNIke

BREAKING NEWS! Jon Wexler – generalny menadżer Yeezy odchodzi z adidasa!

Jak grom z jasnego nieba! Jon Wexler, czyli po prostu Wex, człowiek który sprowadził do adidasa Kanyego Westa odchodzi z niemieckiej marki by szukać wyzwań już w innym miejscu!

W grudniu 2019 roku podano, że Jon Wexler okupujący stanowisko o pięknej (i długiej) nazwie – Vice President of Global Entertainment and Influencer Marketing, przyjmie w adidasie rolę głównego menadżera całej linii / brandu Yeezy. Jak dziś donosi magazyn Complex – po zaledwie kilku miesiącach Wex odchodzi nie tylko z objętego stanowiska, ale również z niemieckiej marki.

„Z przykrością informujemy, że Jon Wexler, GM Yeezy, zdecydował się opuścić adidasa z dniem 31 sierpnia, aby realizować interesy poza firmą” – czytamy w wewnętrznej notatce wysłanej do pracowników adidasa.

Przez ostatnie kilkanaście lat Wex pełnił biurach niemieckiej marki rozmaite role, ale jego główną zasługą i sukcesem było sprowadzenie Kanyego Westa do ekipy spod znaku Trzech Pasków. Pomagał również w nawiązaniu największych kolaboracji niemieckiej marki z ikonami muzyki.

W dalszej części notki czytamy: „Jon, przez wielu znany również jako „Wex”, dołączył do adidasa w 2000 roku i szybko rozwinął się na wielu stanowiskach w działach Brand Communications i EIM. Ostatnio z powodzeniem prowadził Yeezy BU. W ciągu ostatnich dwóch dekad Wex wniósł znaczący wkład w markę adidas, nawiązując współpracę z takimi twórcami, jak Kanye West, Pharrell i Beyonce, by wymienić tylko kilku z nich”.

Powody odejścia i komentarz marki nie jest jeszcze znany. Jak tylko zdobędziemy więcej informacji to od razu damy Wam znać.

Czy to oznacza również koniec Kanyego Westa w adidasie?

jon wexler adidas kanye west 1

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIkeNIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: