- Reklama -NIke Air MaxNIke Air Max
Strona głównaArtykułyFelietonOto dlaczego cieszę się z kolaboracji Worldbox x KangaROOS!

Oto dlaczego cieszę się z kolaboracji Worldbox x KangaROOS!

Bohaterem tego artykułu będzie projekt powstały na linii Worldbox x KangaROOS. Aż dziw bierze, że na pierwszą polską kolaborację musieliśmy czekać tyle lat! Poniżej opowiem Wam w kilku zdaniach dlaczego cieszę się z tego przedsięwzięcia.

Na wstępie wyjaśnię kilku osobom dlaczego nazywam ten projekt „pierwszym”. W naszej historii pisałem już kilka razy o projektach, które powstały z globalnymi brandami. Wystarczy wspomnieć kolaboracje Reebok Classic, w których brali udział między innymi Fisz (Classic Leather), Olka Osadzińska (jeden i dwa) czy Areta Szpura z Local Heroes (Ventilator).

Jednak dopiero teraz jesteśmy świadkami kolaboracji, która powstała z jednym z polskich sklepów. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczyliśmy i według mnie prawdziwą kolaboracją jest współpraca z marką / sklepem, a nie gościnne występy jak u wyżej wspomnianych. Żeby nie było, doceniam te projekty, ale to nie było TO o co nam wszystkim zbierającym buty chodziło.

worldbox x kangaroos-1

Szczerze mówiąc projekt KangaROOS mocno mnie zaskoczył. Spodziewałem się prędzej projektu Run Colors z Saucony, o którym mówiło się już ponad rok temu, ale jak widać nic jeszcze z tego się nie urodziło. Myślałem, że pojawi się jakiś projekt z Asics. Czy może idąc wyżej – adidas Consortium z Chmielną / Warsaw Sneaker Store. To właśnie oni dostąpili tego zaszczytu dołączając do tak zacnego grona najlepszych butików na świecie. Nie wiem czy czasami już nie jest coś w drodze, czas pokaże.

A co mamy w zamian? Wszystkich wyprzedza sieć sklepów Worldbox z amerykańską marką KangaROOS, którzy serwują nam swój świeży projekt zatytułowany City Lights. O inspiracjach i przesłaniu nie będę się tu rozpisywał. Wszystko zostało przedstawione w tym wpisie i tam znajdziecie również oficjalne informacje oraz zdjęcia.

Zatem dlaczego cieszę się z projektu Worldbox x KangaROOS?

Ano dlatego, że jest tym pierwszym! To zostanie im na zawsze. Przy każdym kolejnym projekcie będzie się wspominało właśnie o nich. Każdy następny będzie właśnie TYM NASTĘPNYM. Zostanie im w pamięci cały proces tworzenia, ten dreszczyk emocji przy spoglądaniu na pierwsze sample i dzień premiery. Fajna sprawa.

Cenię też to, że odważyli się na kolaborację z niszową marką.

Natomiast o gustach i efekcie ich prac nie będę dyskutował. Taka była wizja ekipy Worldboxa i jeśli na widoczny tu projekt zostało przelane wszystko to czego chcieli to nic nam do tego. Podoba się to kupujesz, a jeśli nie to idziesz szukać sobie czegoś innego. Tyle, kropka.

worldbox x kangaroos-2

Od siebie tylko dodam, że wykonanie jest konkretne. Dostałem w prezencie jedno wydanie (DZIĘKI WIELKIE), dokładnie numer 256 z 443 wypuszczonych w świat. Jest się czym jarać!

Ręczna robota w fabryce w Niemczech. Wysokiej jakości nubuk (zmienia kierunek włosia przy przejechaniu palcem), a na cholewce nie widzimy śladu kleju czy wpadek z przeszyciami. W środku dzieje się o wiele więcej. Skórzana wyściółka, zamszowa zapiętka i wytłaczana skórzana wkładka robią robotę. Niestety cena jest wysoka, nie oszukujmy się, ale bronią się wykonaniem i fantami, które znajdziemy w specjalnie przygotowanym pudle.

Raz jeszcze – gratulacje za ten milowy krok w dziejach polskiego buciarstwa. Nie ukrywajmy, takie rzeczy nie dzieją się codziennie. A do Was mam małą prośbę, warto wspierać nasz rynek i jeśli nawet Wam się nie podobają to zostaw im pod postem 'lajka’, niech wiadomość o ich kolaboracji będzie miała większy zasięg.

Mam nadzieję, że ten projekt otworzy teraz worek kolaboracji na polskim rynku i czekam z niecierpliwością na kolejne. A Ty jaką kolaborację chciałbyś zobaczyć na naszym rynku? Jaki sklep i jaka marka?

Opisywane tu buty Worldbox x KangaROOS Coil-R1 „City Lights” pojawią się w sprzedaży już 26 maja. Szukajcie ich wtedy w sklepie Worldbox.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike Air Force 1
- Reklama -NIke Air Force 1

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: