- Reklama -NikeNike
Strona głównaStylSneakersWyciekły zdjęcia Air Jordan 1 Zoom w wersji „Space Hippie”

Wyciekły zdjęcia Air Jordan 1 Zoom w wersji „Space Hippie”

W ostatnich tygodniach amerykański gigant Nike mocno inwestuje w komunikowanie ekologicznych rozwiązań w swoich produktach. Jest to w głównej mierze kolekcja „Space Hippie”, do której jak się teraz okazuje będą należały również Air Jordan 1 Zoom.

Niestety nie znamy dokładnych szczegółów związanych z tym projektem, a jedynie szczątkowe informacje mówiące, że jest to projekt skupiający się wokół zrównoważonego rozwoju, ekologicznej świadomości i inspirowany przyszłym życiem na Marsie.

Konstrukcja cholewki wykonana jest z przędzy Space Waste, ciemnoszarego poliestru z recyklingu, uzyskanego z plastikowych butelek z recyklingu oraz skrawków koszulek i innych przędzy. Dopełnieniem kwestii designu są czarne panele jak okolice wiązania, boczny akcent przy kołnierzu i Swoosh, a także czerwone szerokie przeszycie na pięcie. Ciekawym zabiegiem jest również odsłonięcie gąbkowego wypełnienia cholewki, które widać przy kołnierzu.

Całość została osadzona na podeszwie wykonanej z nowego materiału o nazwie Crater Foam, który jest mieszanką standardowych pianek Nike, a także 15% gumy NikeGrind wspomaganej recyklingowanym ZoomX. Wreszcie, wielokolorowa i nakrapiana szara gumowa podeszwa zewnętrzna NikeGrind dopełnia design buta.

Według pierwszych przecieków buty Air Jordan 1 High Zoom „Space Hippie” pojawią się w sprzedaży w sklepie Jordan Brand 12 sierpnia i będą kosztować $175 USD, czyli ciut drożej niż standardowe wydania Jedynek.

Air Jordan 1 High Zoom Space Hippie 1 Air Jordan 1 High Zoom Space Hippie 2 Air Jordan 1 High Zoom Space Hippie 3 Air Jordan 1 High Zoom Space Hippie 4

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: