- Reklama -NikeNike
Strona głównaLifestyleTechnologiaSpotify wprowadza wyszukiwanie utworów poprzez tekst piosenki

Spotify wprowadza wyszukiwanie utworów poprzez tekst piosenki

Czy miałeś kiedyś tak, że znałeś tekst piosenki lub jej refren, ale nie mogłeś sobie przypomnieć jej tytułu lub wykonawcy? Od teraz to żadna przeszkoda, ponieważ Spotify umożliwia wyszukiwanie utworów poprzez tekst piosenki!

Wprawdzie Apple Music pozwala swoim użytkownikom robić to od 2018 roku, ale i tak lepiej późno niż wcale. Nowa funkcja jest częścią nagłego oraz intensywnego zainteresowania Spotify aspektem tekstowym.

A jak szukać tytułu piosenki na Spotify poprzez jej tekst? Aby skorzystać z nowej możliwości, wystarczy wpisać żądane słowa w pasku wyszukiwania w aplikacji, a przed tobą pojawi się spis pasujących utworów. Efekty wyglądają jak na snreenie poniżej, gdzie pod tytułem i nazwą wykonawcy pojawia się fraza „Lyrics match”.

To nie pierwszy raz, gdy Spotify udostępnia funkcję opartą na tekstach. W czerwcu tego roku streamingowy gigant nawiązał współpracę z Musixmatch i wprowadził na 26 rynkach funkcję tekstową w czasie rzeczywistym. Jednak cała jej biblioteka jest nadal aktualizowana, więc nie wszystkie utwory są jeszcze zsynchronizowane z funkcją.

Spekuluje się, że wszystkie te zmiany i udogodnienia są częścią przygotowań Spotify do wprowadzenia na rynek własnego urządzenia / głośnika. Czas pokaże jak to będzie wyglądało w przyszłości.

tytul piosenki tekst utworu spotify

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: