- Reklama -
- Reklama -
Strona główna Artykuły Wywiady Przeprowadziliśmy wywiad z nową polską marką obuwniczą FIENO!

Przeprowadziliśmy wywiad z nową polską marką obuwniczą FIENO!

Bardzo nas cieszy, że możemy przeprowadzić wywiad z kimś z naszego podwórka. Czy możesz się przedstawić i umożliwić naszym czytelnikom poznanie firmy Fieno?

Mi również jest bardzo miło. Mam na Imię Jakub i jestem założycielem Fieno. Na początku zacząłem prowadzić markę samodzielnie, teraz ekipa Fieno to już 5 osób. Są to młode chłopaki z małym doświadczeniem w handlu jak i marketingu, z wielką zajawką i zaparciem, jak i osoby z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie produkcji obuwia.

 

Opowiedz w kilku zdaniach o firmie Fieno, skąd pomysł na biznes, taki a nie inny rodzaj butów i skąd nazwa? Gdzie można kupić Wasze buty?

Wszystko zaczęło się w czasach liceum, kiedy kolekcjonowałem buty sportowe i już wtedy marzyłem o tym, aby kiedyś stworzyć własną markę obuwniczą. Wiedzę na temat tego rzemiosła czerpałem od dziadka. Pracowałem na lini produkcyjnej obuwia, potem jako konstruktor, odłożyłem potrzebną ilość gotówki, aby rozpocząć taki biznes i w końcu nadszedł czas na stworzenie własnej marki oraz kolekcji.

Szukanie odpowiednich materiałów oraz dopracowanie wszystkiego na taki poziom jaki jest teraz trwało jakieś półtorej roku. Jeśli chodzi o rodzaj butów to staram się trzymać równowagę między obuwiem sportowym, a wyjściowym.

Nazwa Fieno powstała spontanicznie. Tygodniami szukałem odpowiedniej nazwy, pytałem wiele osób o propozycje aż w końcu ziomal napisał „Fieno” i był to strzał w dziesiątkę.

Buty można kupić na stronie www.fieno.eu. Wiele ludzi pyta gdzie można kupić je stacjonarnie, więc niedługo będziemy nad tym pracować.

buty fieno fieno buty

Przedstaw proszę swoje dwa pierwsze modele: Low Trainers i Low Wes. (Materiały, koncept i charakterystyczne elementy)

Model Low Trainers jest dostępny w 5 wariantach kolorystycznych. Wykonany jest z wysokojakościowej włoskiej skóry licowej z zamszowymi wstawkami oraz skórzaną podszewką.

Model Low Wes jest również dostępny w 5 wariantach kolorystycznych. Wykonany jest z wysokojakościowego włoskiego zamszu ze skórzaną podszewką oraz metalowymi hakami na sznurowadła.

Oba modele mają wytłoczony branding na języku oraz posiadają bawełniane sznurowadła.

 

Jaki jest target Twojej firmy. Celujecie w streetwear, menswer czy chcecie być pomostem pomiędzy modą uliczną a czymś bardziej wyjściowym?

Dokładnie, myśle, że to coś pomiędzy. Fieno wpasowuje się w sportową elegancje. Idealne na wyjście do klubu jak i na imprezę okolicznościową.

 

fieno wywiad fieno wywiad 1

Jak wygląda proces powstawania danej sylwetki? Kto projektuje i jak to wygląda, następnie jak przebiega i ile trwa proces produkcji? Która część tego całego przedsięwzięcia jest najbardziej ekscytująca i dlaczego?

Proces tworzenia nowego projektu jest dość męczący i długi, ale końcowy efekt daje mnóstwo satysfakcji. Projektami zajmuje się sam, ale też dużo dyskutuje z innymi osobami. Jak już wpadnę na jakiś pomysł to nie mogę się wtedy oderwać od pracy do czasu aż będę miał nowy model na nodze w swoim rozmiarze.

Najpierw rysuje wzór na kopycie szewskim, tworze szablony i tak powstaje sampel, który przechodzi następnie mnóstwo zmian. W butach liczy się każdy szczegół i nawet milimetr kolosalnie zmienia wygląd buta.

Następnie rozpracowuje wzór w programie komputerowym i przygotowuje go do poszczególnych etapów produkcji.

Buty Fieno są robione ręcznie w tradycyjny sposób, więc proces produkcji jest dość długi, bo zrobienie jednej pary trwa około 2-3h. Najbardziej ekscytująca jest chyba przymiarka końcowego produktu.

Czym wyróżnia się Twoją firmę na tle innych?

Najmocniejszą stroną na pewno jest jakość oraz klasyczne podejście. Na tle podobnych marek wyróżnia je cena. Uważam, że nigdzie nie znajdziecie butów tak dobrej jakości w takiej cenie.

buty fieno sklep sklep buty fieno

Jak reagujesz na porównania do Filling Pieces czy ETQ Amsterdam? Schlebia Ci takie porównanie czy raczej denerwuje?

Pewnie, że schlebiają mi takie porównania. Bardzo mnie inspirują i chce stworzyć markę na tak samo wysokim poziomie, tym bardziej że mój produkt ani trochę nie odbiega jakościowo.

 

Czy buty będą jedynym asortymentem serwowanym przez Twoją firmę czy może będziesz próbował swoich sił przy innych produktach, jeśli tak to jakich?

Buty będą głównym produktem nad którym będę się najbardziej skupiał, ale myśle, że kiedyś spróbuje swoich sił nad innymi produktami.

buty fieno opinie fieno opinie

Jakie masz plany na najbliższe sezony? Jak będzie wyglądała kolekcja na przyszły rok?

Plany mam duże, na pewno będzie dużo ciekawych projektów, które będą zaskoczeniem, ale nie będę o tym za dużo opowiadał, jak i o kolekcji na przyszły rok. Na pewno warto śledzić instagramowy profil FIENO! Niedługo pojawi się tam dużo ciekawostek.

 

Kilka słów od Was do czytelników The Illest

Dziękuje The Illest oraz czytelnikom za poświęcony czas. Zapraszam wszystkich na stronę internetową www.fieno.eu po nowe buty do kolekcji!

Pozdrawiam!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZOBACZ NASTĘPNE ARTYKUŁY:

Continue to the category

Heron Preston – człowiek wielu talentów z własnym brandem!

Na przestrzeni kilku ostatnich lat, na rynku modowym pojawiło się wiele ciekawych osób, które praktycznie z miejsca zrobiły sporo zamieszania w branży. Można tutaj...

Co to jest JJJJound? Od moodboardu do własnego studia, marki i partnera w kolaboracjach

Internetowy moodboard, studio konsultacyjne, marka i partner w kolaboracjach - co to jest właściwie JJJJound? W tym artykule poznasz szczegółowo kreatywną platformę, za którą...

Air Jordan 5 – oto historia jednego z najlepszych modeli w całej serii

Ten artykuł poświęcimy historii Air Jordan 5, czyli jednego z ciekawszych i najpopularniejszych modeli ze stajni Jordan Brand. Dowiesz się tu jakie były inspiracje...