- Reklama -NIkeNIke

Zamrażarka zamiast pralki? Sposób na „brudny” denim

W „Süddeutsche Zeitung” pojawił się artykuł na temat dość kontrowersyjnego podejścia do sprawy jeśli chodzi o czyszczenia denimu. Główna rada przedstawicieli marki Levi’s, to pranie spodni nie częściej niż co dwa tygodnie, najlepiej w zimnej wodzie, przy raw denimie nie wcześniej niż pół roku od zakupu, później podobna częstotliwość. Do usuwania bakterii równie dobrze co pralka nadaje się zdaniem producenta zamrażarka. I tu zapewne pojawia się zdziwienie na Waszych twarzach, jak to? Po co? Dlaczego? W dalszej części przeczytacie co i jak…

W ubiegłym miesiącu pojawił się u nas mały instruktaż jak prać Raw Denim, gdzie pojawiła się jedna ważna zasada – nie prać wcześniej niż 6 miesięcy od zakupu. Pojawia się jednak pytanie, co jak spodnie zaczną niezbyt ładnie pachnieć? Co wtedy? Czy to w ogóle higieniczne? Na szczęście pojawia się rozwiązanie alternatywne – zamrażarka zamiast pralki.

Źródłem uczucia, że nosimy brudne spodnie, które na domiar złego mogą pachnieć niezbyt przyjemnie, to bakterie. Bakterie pojawiają się i rozmnażają się w ciepłych i wilgotnych miejscach, na ciuchach noszonych dość blisko ciała, narażonych na pot i długi okres noszenia (wcześniej wspomniane pół roku – raw denim), można powiedzieć – idealne lęgowisko. I prostym tokiem myślenia dochodzimy do wniosku, skorą bakterie lubią ciepło to zamroźmy je, to dla nich szok termiczny, który zabija wszystkie bakterie, które mogą się gromadzić na spodniach.

Dla udowodnienia tej tezy zdecydowano się na eksperyment, jedna osoba nosiła spodnie 300 dni, nie prała ich i korzystała tylko z zamrażarki, druga natomiast na odwrót. Na koniec zmierzono ilość bakterii i okazało się, że jest podobna, więc skuteczność tej metody jak najbardziej się potwierdziła.

Poniżej krótkie wskazówki i video:
1. Rozłóż płasko spodnie, przeczyść ręcznie i wyciągnij wszystko z kieszeni
2. Następnie poskładaj je dokładnie w kostkę
3. Włóż do foliowego worka
4. Ściśnij i pozbądź się powietrza ze środka
5. Włóż do zamrażalnika i pozostaw na kilka godzin (najlepiej na noc)
6. Rano możesz cieszyć się świeżutkimi spodniami

[vimeo 21891435 630 400]

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIkeNIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: