- Reklama -NikeNike
Strona głównaLifestyleInne4 lata więzienia za kupno sneakersów za 250 000 dolarów za pomocą...

4 lata więzienia za kupno sneakersów za 250 000 dolarów za pomocą skradzionej karty kredytowej

Nie od dziś wiadomo, że sneakersy to bardzo pożądane dobro. Przykładem niech będzie 36-letni mężczyzna z Pinesville w Stanach Zjednoczonych, który został niedawno skazany na 4 lata więzienia. Usłyszał wyrok za to, że nielegalnie kupił produkty warte co najmniej 250000 dolarów, głównie sneakersy, za pomocą skradzionej karty kredytowej.

Według The Charolette Observer, Charles Brown, jego kolega Robert Johnson, a także kilku nastolatków, kupili około 565 par ekskluzywnych butów Jordan, Nike i Adidasa – prawdopodobnie w celu sprzedaży na rynku wtórnym – a wszystko to za pomocą karty kredytowej skradzionej w 2018 roku.

Zapewne zapytacie skąd aż taka kwota? Karta należała do działacza koszykarskiej drużyny Cal State Northridge. Miała ona limit 300000 dolarów i była wykorzystywana do pokrycia podróży lotniczych i innych wydatków zespołu.

Według prokuratorów Brown i jego ekipa wykorzystywali kartę do zakupów w Footlocker, Nieman Marcus, Best Buy i w kilku innych sklepach. Ich zachłanność nie miała granic. Kupowali średnio ponad 25 par butów dziennie przez okres 22 dni. Na kamerach monitoringu w okolicach Charlotte widać jak cała ekipa wynosiła po kilka toreb z kartonami.

Żeby Wam uświadomić skalę czynu to wyobraźcie sobie, że Brown podczas swojej odsiadki mógłby codziennie nosić inną parę butów przez okres ponad 18 miesięcy. Złożony do sądu spis samych butów – wszystkich 565 par – zajmował prawie 15 stron.

Policja wpadła na proceder podczas nalotu na dom Browna w 2018 roku. Znaleźli u niego nie tylko buty, ale również elektronikę, biżuterię i odzież.

Główny oskarżony Charles Brown, który przyznał się do winy w listopadzie ubiegłego roku, nie dość, że spędzi za kratkami łącznie 4 lata to będzie musiał zapłacić ponad 237 140 dolarów odszkodowania.

sneakers zlodziej karty 2

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: