- Reklama -NikeNike
Strona głównaBiznes10 najdroższych kicksów 2016 roku

10 najdroższych kicksów 2016 roku

Wszystkie dane już zebrane, więc można przedstawić już światu, które kicksy był najdroższe w 2016 roku i przy których był największy obrót. Za wszystko odpowiedzialna jest ekipa platformy StockX. Dane zebrano dla Highsnobiety, a za grafiki odpowiada Dan Freebairn.

W 2016 roku najwięcej wydano na adidas Yeezy Boost 350 „Beluga”. To ten model okupuje pierwsze miejsce na liście. Wartość sprzedaży doszła do poziomu $2 444 153 USD. Oprócz nich jeszcze tylko dwa modele Yeezy pojawiają się w pierwszej „10”. Mowa tu o “Grey/Gum” 750 oraz “Pirate Black” 350, które zajmują odpowiednio czwarte i dziewiąte miejsce.

Pozostałe miejsce zajmują same Jordany! Na podium znalazło się miejsce na Air Jordan 12 w wersjach Master oraz Wings. Na te dwie pary wydano prawie 4 miliony dolarów. Na dalszych miejscach mamy Air Jordan 12 French Blue oraz Flu Game, a także Air Jordan 1 Bred, Air Jordan 4 White Cement oraz Air Jordan 11 Space Jam.

10 najdrozszych kicksow 2016 roku-1

Jeśli chodzi o średnią cenę za jeden model i jedną wersję kolorystyczną to dwa czołowe miejsce należą do samowiążących się butów Nike HyperAdapt 1.0. Trzecie miejsce na podium zajmują limitowane adidas NMD Red Apple.

Następne miejsca w pierwszej dziesiątce zajmują AJ1 Bred oraz Air Jordan 23 Trophy Room, wyżej wspomniane Yeezy 750. Znalazło się też miejsce na Asicc x Ronnie Fieg czy kolaborację adidas NMD x Bape. Dziesiątkę zamykają dwie pary Jordanów. Na koniec warto wspomnieć o kultowych Nike Air Mag, których cena sięga kosmosu.

10 najdrozszych kicksow 2016 roku-2

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: