- Reklama -NikeNike
Strona głównaStylSneakers24 Kilates x Saucony Grid SD "La Victoria"

24 Kilates x Saucony Grid SD „La Victoria”

Zespół designerów powstały na linii 24 Kilates x Saucony serwuje nam niesamowity projekt „La Victoria„, który powstał na modelu Saucony Grid SD. Na zdjęciach wklejonych w dalszej części wpisu zapoznacie się z nimi bardzo dokładnie.

Projekt powstał z okazji 500 lecia rozpoczęcia pierwszej udanej wyprawy morskiej dookoła świata. Opisywany tu model został zainspirowany pierwszym statkiem, który tego dokonał. Karaka „La Victoria” została zbudowana w Kraju Basków i była dowodzona przez odkrywcę Ferdynanda Magellana opuszczającego Sewillę w 1519 roku, a po jego śmierci wróciła do Sanlucar de Barrameda w 1522 roku dowodzona przez Juana Sebastiana Elcano.

24 Kilates x Saucony Grid SD La Victoria 1 24 Kilates x Saucony Grid SD La Victoria 2 24 Kilates x Saucony Grid SD La Victoria 3 24 Kilates x Saucony Grid SD La Victoria 4 24 Kilates x Saucony Grid SD La Victoria 5

Projektanci wywiązali się z powierzonego im zadania z nawiązką i zadbali tu o wyjątkowy design, a przede wszystkim o dobór materiałów z najwyższej półki oraz wykonanie z dbałością o szczegóły. Konstrukcja cholewki opiera się na wypolerowanej brązowej skórze i elementach w kontrastowym ciemnym odcieniu brązu. Przy czym panele na kołnierzu oraz na górze toeboxa mamy z perforacją. Wyściółka wyłożona jest cienką i miękką czerwoną skórą, podobnie zresztą jak wkładki, na których widnieją napisy oraz okazjonalne logotypy obu stron kolaboracji. Z kolei na języku widzimy biały ripstop, który pojawia się tu jako odniesienie do żagla statku.

Buty zostały dopracowane w każdym detalu, a dbałość o szczegóły widać chociażby na wspomnianej perforacji, która zamiast zwykłych otworów ma krzyżowe nacięcia. To jednak nie koniec ciekawych smaczków, ponieważ na bocznym brandingu widzimy mosiężne przelotki, a przy wiązaniu widzimy mosiężny haczyk. Złoty napis La Victoria na tyle, pętelka ze królewskimi zdobieniami na zapiętce, a także białe przeszycia na łączeniach paneli sprawiają wrażenie, że bohater tego wpisu nie był po prostu odtwarzany, ale wytwarzany z rzemieślniczą starannością i precyzją. Logo hiszpańskiego sklepu na języku i granatowe wstawki na cholewce wieńczą myśl designerów. Całość została osadzona na białej podeszwie z czerwono granatowymi elementami.

Premiera butów 24 Kilates x Saucony Grid SD „La Victoria” przewidziana jest na 11 października w sklepach 24 Kilates Barcelona oraz Bangkok. Ich liczba będzie limitowana do ilości 500 sztuk na cały świat.

24 Kilates x Saucony Grid SD La Victoria 6 24 Kilates x Saucony Grid SD La Victoria 7 24 Kilates x Saucony Grid SD La Victoria 8 24 Kilates x Saucony Grid SD La Victoria 9 24 Kilates x Saucony Grid SD La Victoria 10 24 Kilates x Saucony Grid SD La Victoria 11 24 Kilates x Saucony Grid SD La Victoria 12 24 Kilates x Saucony Grid SD La Victoria 13 24 Kilates x Saucony Grid SD La Victoria 14 24 Kilates x Saucony Grid SD La Victoria 15 24 Kilates x Saucony Grid SD La Victoria 16 24 Kilates x Saucony Grid SD La Victoria 17

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: