Zapewne większości z Was znana jest opcja NIKEiD, ale postaram się ją na szybko przedstawić tym, którzy trafili tu pierwszy raz. iD to możliwość jaką daje nam Nike by zaprojektować swoje własne buty, a raczej by wybrać ich kolorystykę i dobrać materiały na poszczególne elementy cholewki.

Tworzymy ten artykuł z kilku ważnych powodów, które powinny Was zaciekawić. Amerykański gigant z Oregonu powoli zmienia całą platformę Nike iD, mianowicie zmienia się wizualnie cały kreator. Strona wygląda teraz zdecydowanie bardziej przejrzyście, a sam projektowany model buta jest teraz bardziej wyeksponowany dzięki czemu możemy się mu lepiej przyjrzeć. Mamy ujęcia z bloku oraz z góry, z dołu i z tyłu, zatem nie umknie nam żaden szczegół. Nowy wygląd platformy jest wdrażany stopniowo i etapami. Najnowsze modele i propozycje są już odmienione, przy starszych potrwa to jeszcze dosłownie kilka chwil.

Oto kwestie, o których powinieneś wiedzieć.

5NIKEiD CENA

Cena to zawsze najważniejsza kwestia przy zakupie butów i tu będzie podobnie. Wiele osób rezygnuje z zakupu butów zaprojektowanych przez samych siebie ponieważ cena jest dość wygórowana. Jednakże, jeśli zerkniemy na temat z drugiej strony to cena wydaje się być uzasadniona. Po pierwsze paczka z Waszymi butami nie idzie z magazynu z Holandii, ale bezpośrednio z fabryki w Azji, co oczywiście kosztuje. Następnie warto zwrócić uwagę na to, że buty są produkowane tylko i wyłącznie dla Was, a to wiąże się z indywidualizowanym procesem produkcyjnym. Nie licząc już kwestii innych, czasami lepszych materiałów, dodatkowych opcji i akcentów. Zatem odrobinę droższa cena niż przy regularnym wydaniu nie powinna wzbudzać emocji.

Jednakże mamy dla Was dobre wiadomości. Nike postanowiło trochę nad tym popracować i przy niektórych wariantach, modelach i opcjach cena poszła w dół. Wprowadzono gotowe komponenty wyprudukwane na normalnej linii jak chociażby podeszwy, a przy Twoim projekcie poskładają je w całość z resztą cholewki. I dzięki takim małym zmianom kilka złotówek zostaje na naszej karcie!

Nie podamy Wam tu konkretnej ceny NikeiD, ponieważ przy każdym z modeli różni się ona w zależności od tego co sami wybierzemy i od tego co akurat jest możliwe do zaprojektowania. Wystarczy, że zamiast zamszu zastosujemy skórę i już cena może się zmienić. Jeśli dodamy do tego jakieś chwilowe i specjalne akcje z nietypowymi i nietuzinkowymi rozwiązaniami to ta cena również może polecieć w górę lub w dół jeśli coś podmienimy w swoim projekcie.

To wszystko jest kwestią indywidualną. Przejdź do kreatora NikeiD i sam sprawdź ceny. Ustawiłem je od najtańszych.

Zresztą jeśli kupimy jakiś model w regularnej cenie i wyślemy je do znajmego, który zajmuje się customem to również musimy dopłacić za jego robociznę, farby i przesyłki w obie strony. Zatem czy warto ryzykować, że farba odejdzie, przebarwi się lub nie wyjdzie tak jak trzeba? Tu macie pewność jakości.

Powrót