- Reklama -NikeNike

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o NIKEiD, a nie wiesz gdzie o nie zapytać

Zapewne większości z Was znana jest opcja NIKEiD, ale postaram się ją na szybko przedstawić tym, którzy trafili tu pierwszy raz. iD to możliwość jaką daje nam Nike by zaprojektować swoje własne buty, a raczej by wybrać ich kolorystykę i dobrać materiały na poszczególne elementy cholewki.

Tworzymy ten artykuł z kilku ważnych powodów, które powinny Was zaciekawić. Amerykański gigant z Oregonu powoli zmienia całą platformę Nike iD, mianowicie zmienia się wizualnie cały kreator. Strona wygląda teraz zdecydowanie bardziej przejrzyście, a sam projektowany model buta jest teraz bardziej wyeksponowany dzięki czemu możemy się mu lepiej przyjrzeć. Mamy ujęcia z bloku oraz z góry, z dołu i z tyłu, zatem nie umknie nam żaden szczegół. Nowy wygląd platformy jest wdrażany stopniowo i etapami. Najnowsze modele i propozycje są już odmienione, przy starszych potrwa to jeszcze dosłownie kilka chwil.

Oto kwestie, o których powinieneś wiedzieć.

NIKEiD CENA

nikeid cena

Cena to zawsze najważniejsza kwestia przy zakupie butów i tu będzie podobnie. Wiele osób rezygnuje z zakupu butów zaprojektowanych przez samych siebie ponieważ cena jest dość wygórowana. Jednakże, jeśli zerkniemy na temat z drugiej strony to cena wydaje się być uzasadniona. Po pierwsze paczka z Waszymi butami nie idzie z magazynu z Holandii, ale bezpośrednio z fabryki w Azji, co oczywiście kosztuje. Następnie warto zwrócić uwagę na to, że buty są produkowane tylko i wyłącznie dla Was, a to wiąże się z indywidualizowanym procesem produkcyjnym. Nie licząc już kwestii innych, czasami lepszych materiałów, dodatkowych opcji i akcentów. Zatem odrobinę droższa cena niż przy regularnym wydaniu nie powinna wzbudzać emocji.

Jednakże mamy dla Was dobre wiadomości. Nike postanowiło trochę nad tym popracować i przy niektórych wariantach, modelach i opcjach cena poszła w dół. Wprowadzono gotowe komponenty wyprudukwane na normalnej linii jak chociażby podeszwy, a przy Twoim projekcie poskładają je w całość z resztą cholewki. I dzięki takim małym zmianom kilka złotówek zostaje na naszej karcie!

Nie podamy Wam tu konkretnej ceny NikeiD, ponieważ przy każdym z modeli różni się ona w zależności od tego co sami wybierzemy i od tego co akurat jest możliwe do zaprojektowania. Wystarczy, że zamiast zamszu zastosujemy skórę i już cena może się zmienić. Jeśli dodamy do tego jakieś chwilowe i specjalne akcje z nietypowymi i nietuzinkowymi rozwiązaniami to ta cena również może polecieć w górę lub w dół jeśli coś podmienimy w swoim projekcie.

To wszystko jest kwestią indywidualną. Przejdź do kreatora NikeiD i sam sprawdź ceny. Ustawiłem je od najtańszych.

Zresztą jeśli kupimy jakiś model w regularnej cenie i wyślemy je do znajmego, który zajmuje się customem to również musimy dopłacić za jego robociznę, farby i przesyłki w obie strony. Zatem czy warto ryzykować, że farba odejdzie, przebarwi się lub nie wyjdzie tak jak trzeba? Tu macie pewność jakości.

DOSTAWA NIKEID

nikeid-dostawa

Kolejnym ważnym aspektem, o który najczęściej pytacie to dostawa butów Nike iD. Według amerykańskiej marki okres od złożenia zamówienia do otrzymania paczki to około 3 do 5 tygodni. Co się składa na taki okres oczekiwania? Już Wam wyjaśniam.

Pierwszy okres jaki zaczyna nam lecieć to czas potrzebny na przetworzenie płatności i wysłanie specyfikacji Twojego projektu do produkcji – trwa to 1-2 dni. Nastęnie ekipa w fabryce Nike rusza do działania. Moje ostatnie zamówienie był stworzone od 18 do 25, czyli w 7 dni. Następnie buty idą do wysyłki.

Jak już powyżej wspomniałem, paczka z zaprojektowanymi przez Was butami idzie bezpośrednio z fabryki z Azji. Z oficjalnego sklepu Nike buty idą 4 dni robocze, w tym przypadku paczka szła równy tydzień łącznie z weekendem i świętem.

Ogólnie od zamówienia do dostarczenia minęło 2,5 tygodnia, więc całkiem zajebiście szybko. Były to raczej proste projekty, bez kombinacji, może stąd realizacja przed terminem.

NIKEID ZWROT

zwrot nikeid

I tu mamy bardzo przyjemne dla nas zaskoczenie. Buty NIKEiD można zwrócić w ciągu 30 dni od
daty wysyłki i otrzymać zwrot gotówki niezależnie od przyczyny zwrotu. Wszystkie zwroty produktów NIKEiD są realizowane bezpłatnie. Obowiązują pewne ograniczenia, ale szersze informacje znajdziecie w dedykowanej zakładce. Ja osobiście może jestem zbyt honorowy, ale jak coś zamawiam co jest zaprojektowane i dedykowane tylko mojej osobie to byłoby mi głupio to zwrócić. Przecież Nike już później tego nie sprzeda w oficjalnym sklepie (jedynie wchodzą w grę outlety). Moje zamówienia są zawsze przemyślane i dopieszczone, by nie było wtopy.

NIKEID – MODELE BUTÓW

nikeid-modelebutow

Tu również jest wiele możliwości. Niemalże każdy popularny i ogólnie lubiany model jest dostępny w tejże platformie. Z czasem na pewien okres wchodzi nowy model, inny wypada. Tu trzeba sobie pilnować lub ewentualnie sprawdzać, ale jak wspomniałem wszystko co jest popularne i ponadczasowe jest tu dostępne.

Na chwilę obecną podczas pisania tego artykułu Nike stworzyło zakładkę z popularnym bestsellerami, w który znalazły się Air Force 1, oczywiście Air Max 1, Roshe One oraz Pegasus 33. Mamy dostępną również dedykowaną zakładkę z nowymi modelami i możliwościami. Wystarczy w obu przypadkach kliknąć w załączone tu linki. Jeśli chcecie zobaczyć wszystkie to przejdźcie tutaj.

NIKEiD – MATERIAŁY I MOŻLIWOŚCI

nikeid materialy nikeid materialy 2

I teraz mamy sedno sprawy, czyli co i jak możemy zaprojektować. Kiedyś myślałem, że to łatwizna, ale ostatnie projekty pokazały jak bardzo się mylę. Na początku szło łatwo, ale z czasem zauważyłem, że takich 'swoich’ projektów mógłbym zrobić dziesiątki. Tu zamsz, a tam siateczka, a może jednak skóra… do tego kolory, faktura, połysk lub mat. Jest tego multum i co chwilę dochodzi coś nowego! To jakieś nietypowe wzory, czasami skóra, a jeszcze kiedy indziej Flyknit.


NIKEiD OPINIA

Moim skromny zdaniem, jeśli chodzi o projektowanie butów na zamówienie to nie ma lepszej platformy do takiej formy ekspresji niż Nike iD Polska. Sam od siebie dodałbym może ciut więcej podziałów na poszczególne panele, bo w niektórych modelach czasami tego brakowało. No i napisy powinny mieć więcej niż tylko 4 litery, ale to zdarza się tylko w pojedynczych modelach, więc można to przeżyć. Fajnym faktem jest to, że rotują materiały w zależności od pory roku. Na przykład w zimie mamy sporo skóry, zamszu czy nawet prasowanej wełny. Z kolei na lato wraca siateczka. Na koniec warto wspomnieć, że jakość produktów NIKEiD jest o wiele lepsza niż ta w standardowych wydaniach, więc warto zainwestować.

No to jak? Bierzesz się za swój projekt? Udanej zabawy!

PRZEJDŹ DO PROJEKTOWANIA BUTÓW NIKEiD

 

 

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: