Po tym jak w połowie grudnia zaprezentowaliśmy Wam nowe dziecko od adidas Originals, czyli model NMD, przyszła pora na zajawkę kolejnej świeżej kolorystyki, oznaczonej jako Black/White. Ewidentnie widać, że projektanci adidas Originals nie zamierzają spoczywać na laurach.

Warto również przypomnieć, że NMD to hołd dla innowacyjnych rozwiązań, odwołujących się do bogatego dorobku niemieckiego giganta. Odważny design nawiązuje do progresywnego wyglądu butów treningowych i biegowych, które królowały w połowie lat 80-tych: Micro Pacer, Boston Super i Rising Star.

Środkowa podeszwa została wykonana w technologii BOOST. Na jej krawędzi umieszczono dwa sprężyste elementy z pianki EVA, które sprawiają, że buty są bardziej odporne na uderzenia. Ponadto sama cholewka to połączenie bieli i czerni – nie ma tutaj większej filozofii a dolną podeszwę w białym kolorze z kolei wykonano z mocnej i trwałej gumy TPU. Cholewka powstała z innowacyjnego włókna Primeknit, który jest gwarancją wysokiego poziomu elastyczności, stabilności i wytrzymałości.

Co do dostępności tej wersji to wstępnie datę premiery wyznaczono na 30 stycznia.

adidas-nmd-black-white-release-date

Reklama
air jordan