Po wielu latach produkcji na tanich rynek z tanią siłą roboczą niektóre marki powracają do siebie, do rodzimych państw. W tym gronie jest również adidas, który planuje otworzyć nową fabrykę obuwia w Niemczech.

Nowa fabryka, którą nazwano Speedfactory będzie miała 4600 metrów kwadratowych i jest nadal w budowie. Jest jednak już na wykończeniu, pierwsza partia 500 par powinna zejść z taśmy już pod koniec tego roku. Produkcja na dużą skalę rozpocznie się w przyszłym roku. Kolejne fabryki mają powstać również w Wielkiej Brytanii, Francji i USA.

Z jednej strony można się cieszyć, ale z drugiej już nie jest tak ciekawie, ponieważ w fabryce pracę znajdą… roboty. To właśnie one zajmą się produkcją nowych wydań.

Obecnie adidas produkuje około 301 mln par butów w ciągu roku, zdecydowana większość powstała ręcznie i została wykonana rękoma około jednego miliona Azjatów. Planem niemieckiej marki jest poziom 331 miliona par rocznie i chcą to osiĄgnąć do 2020 roku, w tym właśnie ma pomóc między innymi Speedfactory.

ADIDAS OTWIERA FABRYKE W NIEMCZECH A BUTY BEDA PRODUKOWALY ROBOTY-1

Reklama
air jordan