- Reklama -NikeNike

Od lat 70. do dzisiejszych czasów: adidas Originals prezentuje nową wersję butów adidas SL 72

Odkąd niemiecki brand wypuścił na rynek swoją serię SL w 1972 roku, model adidas SL 72 stał się ikoną biegowej mody. Teraz, po ponad pół wieku, adidas Originals świętuje niepowtarzalne dziedzictwo tego przełomowego buta, który nadal trzyma się mocno na rynku, wprowadzając globalną kampanię, która ożywia dwie zrewitalizowane archiwalne wersje.

W 1972 roku adidas zaprezentował światu swój model SL72 – rewolucyjny, lekki but do biegania, który wyznaczył nowe standardy w kategorii sportowej obuwia. Skrót „SL” miał oznaczać „Super Light” – symbol marki, która zobowiązała się do zapewnienia sportowcom większej prędkości i zwinności na bieżni. Od lat 70. po dzisiejszy dzień, ten model zajął swoje miejsce w kulturze, a but nadal pozostaje ulubieńcem oryginalnych entuzjastów na całym świecie.

adidas sl 72 spring 2024 Campaign 2 adidas sl 72 spring 2024 Campaign 1

Słynący z lekkiej konstrukcji i wszechstronności, w tym sezonie adidas Originals skupia się na dwóch odrębnych wersjach kultowego modelu SL: SL72 RS w męskich rozmiarach w kolorze niebieskim, białym i czerwonym oraz SL 72 OG W w rozmiarach damskich w kolorze zielonym, białym i żółtym. Każdy z członków rodziny T-toe został odnowiony, dostosowując się do współczesnych trendów.

Kampanię zatytułowaną „Super Light. Super Colorful. Super Comfortable.” sfotografował Kenny Germé, a stylizację przygotowała Cece Liu, stylistka z Nowego Jorku. Zdjęcia kampanii nawiązują do estetyki vintage’owych katalogów biegowych, łącząc żywe kolory z niezaprzeczalną, śmiałą prostotą.

adidas SL 72 powraca 28 marca do sklepu online, kontynuując swój niezwykły bieg w świecie mody i sportu.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: