- Reklama -NIkeNIke

adidas szykuje się do prawdopodobnej sprzedaży marki Reebok!

Według doniesień Bloomerga niemiecki gigant adidas próbuje wybadać rynek i wyraża chęć sprzedaży wszystkich udziałów w marce Reebok w ciagu najbliższych kilku miesięcy!

Osoby zbliżone do sprawy twierdzą, że adidas jest po wewnętrznej ocenie, która jest jeszcze na wstępnej fazie i jeszcze nie podejmuje konkretnej decyzji. Natomiast niemiecki Manager Magazin wskazał, że adidas planuje zakończyć sprzedaż do marca 2021 roku. Co najlepsze – jest już dwóch potencjalnych nabywców, którzy byliby chętni na zakup tej legendarnej brytyjskiej marki.

Jednym z nich jest VF Corp. czyli obecny właściciel takich firm jak Vans, Timberland i The North Face. Natomiast drugą firmą, która mogłaby zostać potencjalnym właścicielem jest chiński gigant Anta.

adidas kupił markę Reebok w sierpniu 2005 roku z ogromną kwotę 3,8 miliarda dolarów. Według jednego z raportów adidas wycenia obecnie brytyjski brand na kwotę 842 milionów euro (lub około 995 milionów dolarów), czyli prawie o połowę mniej niż w 2018 roku.

Powodów na ciągłe spadki wartości Reeboka w ostatnich 15 latach jest wiele. Jednymi z ważniejszych była strata kontraktów na obsługę przez Reeboka dwój najważniejszych lig: NFL i NBA.

Cztery lata temu, kiedy stanowisko CEO adidasa przejmował Kasper Rorsted, wprowadzono strategię, według której Reebok miał być znowu rentowny przed końcem 2020 roku. Jednak wychodzi na to, że zadanie może być bardzo trudne, zważywszy na to jakie wyniki zaprezentowano w ostatnich raportach.

W drugim kwartale raportowanym w sierpniu Reebok odnotował 42% spadek przychodów – wyraźniejszy niż 33% spadek sprzedaży marki adidas – ze względu na większą ekspozycję na rynek Stanów Zjednoczonych, który został silnie dotknięty pandemią wirusa.

adidas ze względu na swoją politykę nie komentuje rynkowych spekulacji. Jak tylko dowiemy się czegoś nowego to od razu damy Wam znać.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIkeNIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: