- Reklama -Nike Air Max
- Reklama -Nike Air Max
Strona główna Artykuły Artykuł sneakers adidas Ultra Boost 19 - wszystko co musisz wiedzieć o nowych butach...

adidas Ultra Boost 19 – wszystko co musisz wiedzieć o nowych butach adidasa

W dniu dzisiejszym niemiecka marka adidas przedstawiła światu swoje najmłodsze dziecko jakim są buty adidas Ultra Boost 19, czyli odmieniona wersja modelu sprzed kilku lat stojąca na podeszwie Boost. Z poniższego artykułu dowiecie się wszystkiego na ich temat, a może nawet więcej niż potrzebujecie. Udanej lektury.

Przyszłość dopasowania i innowacyjna wydajność: więcej Boosta, mniejsza waga, a wszystko to dla lepszej wydajności. Tak pokrótce można opisać nowy model butów do biegania spod znaku Trzech Pasków.

buty do biegania adidas ultra boost 2019 1

buty do biegania adidas ultra boost 2019

adidas Ultra Boost 2019 zostały współtworzone przez biegaczy dla biegaczy. Nowy model został zrekonstruowany i przebudowany z 17 elementów cholewki na 4 komponenty, które zwiększają wydajność butów.

Designerzy i technolodzy niemieckiej marki zebrali wszystko, co do tej pory wiedzieli o bieganiu, rozłożyli to na czynniki pierwsze i… zaczęli od nowa. Chcieli zaprojektować taką koncepcję buta, która popchnie sport do przodu.

„Musieliśmy wszystko przemyśleć od nowa, wszystko, co wiedzieliśmy o tworzeniu butów do biegania” – wyjaśnia Roy Williamson, projektant obuwia w adidas.

Nie da się ukryć, że pierwszy koncept Ultra Boost był projektem przełomowym i na stałe zapisze się na kartach historii jako wyjątkowy model biegówek. Ale to się zmienia. Nadeszły nowe czasy.

„Rozmawialiśmy, słuchaliśmy i biegaliśmy z tysiącami biegaczy, aby usłyszeć ich opinie na temat tego, jak działają inaczej, jak zmienia się bieg i co idealny but wygląda i jak dla nich. Dowiedzieliśmy się, że bieganie jest teraz inne i że ludzie chcą prostszego produktu z mniejszą liczbą części i komponentów, ale równie wysoką wydajnością.” – mówi Sam Handy, Vice President of Design.

Zobacz poniższe video

Zespół projektantów ze stajni Drei Streifen chciał sprawdzić co zadziałało najlepiej, a co jeszcze można poprawić. Klasyczne Ultra Boost były produktem ponadczasowym, ale nie ma takich modeli, których nie można jeszcze bardziej ulepszyć.

Padła zatem decyzja by element po elemencie rozłożyć wszystko na 17 komponentów i skoncentrować się na czterech, które są najważniejsze. Następnie designerzy pracowali nad ulepszaniem każdego z tych czterech elementów.

Chodziło tu o ulepszenie, zmianę lub usprawnienie następujących elementów: pianka BOOST, stabilizacja Torsion Spring, cholewka Primeknit 360 oraz oraz stabilizacja pięty 3D Heel Frame. Każdy element został zoptymalizowany pod kątem możliwie najlepszych osiągów.

Postaramy się dokładnie opisać każdy ze zmienionych aspektów i przedstawić korzyści jakie uzyskami po modernizacji.

adidas ultra boost 19 17 elementow

adidas ultra boost 19 4 elementy

Amortyzacja w postaci pianki BOOST

adidas zawdzięcza sukces modelu oryginalnej piance Boost, która zbiera energię wkładaną w każdy krok, a następnie oddaje ją biegaczowi. Więcej o amortyzacji Boost poczytacie w naszym artykule, który stworzyliśmy kilka miesięcy temu.

W butach adidas Ultraboost 19 udało się zoptymalizować piankę jeszcze lepiej. Podeszwa środkowa to teraz 20% więcej Boost, choć waga buta nie wzrosła.

„To naprawdę kolejny poziom biegania”, mówi Heiko Schlarb, dyrektor działu zajmującego się innowacjami sportowymi w adidas.

Nowa podeszwa to również giętka podeszwa zewnętrzna Stretchweb, podeszwa zewnętrzna z gumy Continental zapewniająca nadzwyczajną trakcję na mokrych i suchych nawierzchniach. Sama podeszwa ma drop 10mm (pięta 22m, śródstopie 12mm).

adidas ultra boost 2019 podeszwa

Cholewka Primeknit 360

Głównym celem jaki sobie postawili technolodzy było stworzenie ultra lekkiej i bezszwowej cholewki. Konstrukcja miała być pozbawiona jakichkolwiek szwów i miała sprawiać wrażenie drugiej skóry idealnie dopasowując się do stopy biegacza.

„W pracy nad cholewką Ultraboost wykorzystaliśmy sprawdzoną technologię Primeknit”, mówi Roy Williamson. „A skoro pracowaliśmy nad nowym butem, to ulepszyliśmy również jego cholewkę – Primeknit”

Dzięki wielomiesięcznym pracom technologów powstała cholewka Primeknit 360. Jest to elastyczny i jednocześnie trwały materiał, który zapewnia odpowiednie wsparcie w miejscach, gdzie potrzebuje tego najbardziej stopa w ruchu.

„Dzięki technologii 3D byliśmy w stanie zbudować całkowicie jednolitą, jednoczęściową cholewkę Primeknit o 360 stopniach. Zastosowaliśmy oddychające, wysokowydajne przędze i nowe procesy barwienia, które pozwoliły nam iść odważniej niż kiedykolwiek wcześniej, aby stworzyć sylwetkę, która jest zarówno butem wyczynowym, jak i stylowym. Cholewka jest najbardziej funkcjonalną, wysokowydajną cholewką, jaką kiedykolwiek zbudowaliśmy i zapewnia biegaczowi lepsze wsparcie i wygodę.” – Matthias Amm

Pleciona cholewka wykorzystuje technologię opracowaną w oparciu o badania ruchu, która sprawia, że design jest elastyczny, a jednocześnie utrzymuje Twoją stopę na odpowiednim miejscu. Idealnie dopasowany krój odwzorowuje kształt Twojej stopy, a jednocześnie eliminuje punkty ucisku.

Odmieniono również boczną klatkę wraz z oczkami na wiązanie. Teraz jest ona jednolitą półprzezroczystą konstrukcją z wytłaczanymi trzema paskami.

adidas ultra boost 2019 cholewka primeknit 360

adidas ultra boost 2019 1

Stabilizacja Torsion Spring

Kolejnym innowacyjnym elementem w tym projekcie jest nowy Tuned Torsion Spring, który ma nieco dłuższe wypustki niż standardowy element Torsion. Został on zintegrowany z podeszwą środkową i zapewnia wsparcie podczas lądowania i dodaje przyspieszenia przy wybiciu.

„Pozwoliło nam to uzyskać optymalny poziom elastyczności w przedniej części buta, a także lepszą ‚skrętność’ w okolicy śródstopia” – tłumaczy Heiko Schlarb.

Co to nam daje? Chodzi o kontakt stopy z podłożem, element Tuned Torsion Spring razem z podeszwą środkową Optimised Boost generują jeszcze większą siłę wybicia i zasila dodatkową energią każdy następny krok.

adidas ultraboost 19 Tuned Torsion Spring

Stabilizacja pięty 3D Heel Frame

Jedną z największych zmian oprócz samej cholewki doświadczymy przy stabilizatorze pięty. Został on całkowicie odmieniony i zrewolucjonizowany technologicznie. 3D Heel Frame, botak nazywa się nowy element butów adidas Ultra boost 19 został wykonany z materiału, który świetnie uzupełnia miękką cholewkę Primeknit 360, o której wspominaliśmy wyżej.

„Zredukowaliśmy to do minimum”, mówi Roy Williamson, dodając po chwili „Zostaje to, co najważniejsze: doskonała adaptacja, doskonała stabilizacja i doskonałe wsparcie”.

I teraz nie doświadczymy jednolitego panelu czy też elementu, a w jego miejsce pojawia się specjalnie formowana ramka. Zapewnia ona naturalne dopasowania, umożliwiające optymalną swobodę ścięgna Achillesa.

adidas ultra boost 2019 stabilizator piety

Aby uczcić nową sylwetkę, adidas Running uruchamia nową kampanię marketingową o nazwie Recode Running. Powstała ona z udziałem wybitnych biegaczy adidasa z Los Angeles i Nowego Jorku, w tym Adama Francique’a, Kwasi Kessie, Shiara Robison, Tii Hrubali i Bayano Kamaniego. Ta wielka kampania promuje kulturę i kreatywność „nowego biegu” i jego siłę do transformacji.

Zatem kiedy i gdzie kupić nowe adidas Ultraboost 19 „Laser Red”? Buty pojawią się w limitowanej ilości już 15 grudnia w internetowym sklepie adidas pod tym linkiem. A jaka będzie cena? Ustawiono ją na poziomie 749 zł.

Natomiast globalna premiera ustawiona jest 21 lutego 2019 roku.

adidas ultra boost 2019 laser red 1 adidas ultra boost 2019 laser red 2

LINK DO SKLEPU

- Reklama -
- Reklama -Nike Air Max
- Reklama -Nike Air Max

ZOBACZ NASTĘPNE ARTYKUŁY:

Continue to the category

Tajemnicze 5 kropek na butach Nike, czyli co to jest Nike Alpha Project?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się co oznacza 5 kropek lub kółek na butach Nike? Część z Was zapewne nigdy nie zwróciło na to uwagi, ale...

Nike Dunk to najpopularniejszy model 2020 roku, więc poznaj jego historię

Nike Dunk, jako jeden z najbardziej legendarnych modeli butów w sneakersowych kronikach, ma fascynującą historię, pełną zwrotów akcji, niezapomnianych kolaboracji, mrocznych chwil i sukcesów....

Historia NEIGHBORHOOD – tym razem wylądowałeś w dobrym sąsiedztwie!

Ostatnio nieco bardziej zachłysnęliśmy się Japonią i tym w jaki sposób region ten postrzega streetwear. Po ostatnich obszernych artykułach na temat Masaaki Hommy i...

NIKE ZOOM AIR – wszystko co powinieneś wiedzieć na temat tej technologii

System amortyzacji Air jest związany z Nike jak Grid z Saucony, jak Gel z Asics, jak Dynactif z Le Coq Sportif. Pierwszy raz został...

Workwear – oto 7 firm, które warto znać

Skoro już dowiedziałeś się co to jest workwear i wiesz już, w które pozycje z garderoby zainwestować i jak je nosić, to najwyższa pora...

Nike Air Presto – poznaj ich niesamowitą historię i wszystko inne co musisz o nich wiedzieć

Minimalistyczny styl oraz lekka i niezwykle wygodna konstrukcja butów Nike Air Presto z 2000 roku zapoczątkowały erę innowacyjnego obuwia w niemal każdej kategorii produktów...