- Reklama -NikeNike
Strona głównaLifestyleInneadidas zalicza wpadkę i wycofuje kontrowersyjne buty z okazji Black History Month

adidas zalicza wpadkę i wycofuje kontrowersyjne buty z okazji Black History Month

Co roku w lutym w Stanach Zjednoczonych celebruje się Black History Month i z tejże okazji niektóre sportowe marki wydają specjalne wydania swoich butów by uhonorować to ważne dla mieszkańców Ameryki wydarzenie.

Pośród tych marek jest również adidas. Niestety w tym roku coś poszło nie tak i zaliczyli ogromną wpadkę wizerunkową. Z okazji Black History Month wypuścili… całe białe buty adidas Ultra Boost Uncage. Nie znalazły się na nich żadne wzory czy kolory, które zazwyczaj widujemy w takiego typu projektach. Jedynie oczka na sznurówki zabarwione na czerwono, czarno i fioletowo.

W sieci zaczęły się pojawiać pytania i wątpliwości, jak białe buty mają reprezentować Afroamerykanów?! Dość nieoczekiwanie urosło to dość poważnego problemu wizerunkowego co w efekcie doprowadziło do wycofania butów z rynku!

„adidas wydał nową kolekcję z okazji Miesiąca Czarnej Historii z projektami inspirowanymi Harlem Renaissance. Obejmuje ona obuwie i odzież w różnych kategoriach. W ramach ostatnich etapów procesu projektowania dodaliśmy do kolekcji buty, które później uznaliśmy, że nie odzwierciedlały ducha ani filozofii tego, w jaki sposób powinniśmy uznać i uhonorować Miesiąc Czarnej Historii. Po dokładnym rozważeniu całego problemu zdecydowaliśmy się wycofać produkt z kolekcji.”

adidas black history month 1

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: