- Reklama -NikeNike
Strona głównaStylSneakersOto specjalne wydanie adidas ZX 9000 OG „30 years of Torsion”

Oto specjalne wydanie adidas ZX 9000 OG „30 years of Torsion”

Z okazji 30 lecia technologii Torsion ekipa spod znaku adidas Consortium wydaje specjalny zestaw „30 years of Torsion„, w którym znajdują się między innymi adidas ZX 9000 w wersji oryginalnej sprzed lat!

Torsion to system, który służy do dziś w wspieraniu stopy w jej naturalnych ruchach skrętnych. Pomaga w odpowiednim dopasowaniu buta do podłoża, umożliwia niezależne ruchy skrętne przedniej i tylnej części stopy.

adidas ZX 9000 OG 30 years of Torsion 1 adidas ZX 9000 OG 30 years of Torsion 2

Dzisiejszy bohater w postaci butów adidas ZX 9000 jest już ostatnim modelem tworzącym ten niesamowity zestaw. Powstał w 1989 roku i był jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie modeli w całej serii. Oznaczono go literą S od słowa Support (dla osób z pronacją stopy). Skierowany był do biegów długodystansowych, i to zarówno tych joggingowych, jak i na zawodach.

Cholewka w tym modelu była wykonana z syntetycznego zamszu i siateczki / meshu Polypag. Bardzo dobrym rozwiązaniem było zastosowanie plastikowych oczek na sznurówki które wzmacniały sznurowanie i mocno je przyspieszyło. Wyjmowana wkładka, sporych rozmiarów stabilizator pięty z tworzywa, w podeszwie z pianki Purolite znajdował się system Torsion i system amortyzacji Soft Cell, a jej spód wykonany był z gumy F1 Monza – to najważniejsze kwestie związane z tym modelem.

Co do zastosowanych kolorów to pierwsze skrzypce odgrywa połączenie bieli z kolorem zielono turkusowym. Ciemniejszym trzem paskom na bokach cholewki towarzyszą delikatne czerwone akcenty. Ten ostatni kolor pojawia się również na wyściółce i przy stabilizatorze pięty.

W tegorocznym wydaniu konstrukcja oraz użyte materiały mają być zgodne z wydaniami sprzed lat, podobnie ma się z kwestią kolorów.

Premiera butów adidas ZX 9000 OG „30 years of Torsion” przewidziana jest na 31 sierpnia, a dostępne będą w sklepach z kontem adidas Consortium. W Polsce takie konto posiada tylko i wyłącznie Chmielna20.

adidas ZX 9000 OG 30 years of Torsion 3 adidas ZX 9000 OG 30 years of Torsion 4 adidas ZX 9000 OG 30 years of Torsion 5 adidas ZX 9000 OG 30 years of Torsion 6 adidas ZX 9000 OG 30 years of Torsion 7

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: