- Reklama -Nike WyprzedazNike Wyprzedaz

LVMH (właściciel Louis Vuitton i Dior) kupuje udziały w Aime Leon Dore!

Jedna z najlepszych obecnie streetwearowych marek Aime Leon Dore zyskała bardzo mocne i solidne wsparcie. LVMH przejmuje mniejszościowy pakiet udziałów w nowojorskiej marce.

LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy) jest jednym z największych producentów dóbr luksusowych, w tym alkoholi i kosmetyków. Pod parasolem tego konglomeratu działa między innymi Louis Vuitton, Dior, Celine czy Givenchy, a to tylko mała część ich portfolio.

LVMH Luxury Ventures, które koncentruje się na inwestowaniu we wschodzące marki, obejmie mniejszościowy udział w nowojorskim labelu, przy czym wartość transakcji nie została jeszcze ujawniona.

W oświadczeniu zapowiadającym inwestycję założyciel marki Teddy Santis powiedział:

„Rozległa sieć globalnych liderów LVMH w całej branży i jej bogata historia w rozwijaniu wyjątkowych, historycznych marek oferuje naprawdę wyjątkową okazję do partnerstwa, aby napędzać kolejny rozdział wzrostu Aimé Leon Dore”.

Zgodnie z warunkami umowy, Aime Leon Dore będzie nadal mieć siedzibę w Nowym Jorku, podczas gdy LVMH będzie oferować wsparcie i doradztwo dla marki. Źródła donoszą również, że ALD planuje na początku tego roku dodać do swojego obecnego flagowca w Nowym Jorku sklep w Londynie.

- Reklama -SNIPESSNIPES